پنتاگون: فعالیت‌های روسیه در مرز اوکراین شدت یافته است

سخنگوی پنتاگون اعلام کرد، روسیه به افزایش نیرو در مرز مشترک با اوکراین ادامه می‌دهد و سیستم‌های تسلیحاتی پیچیده وارد این کشور کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزارش شینهوا، جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در جمع خبرنگاران گفت که نیروهای ارتش روسیه بخشی از تحرکات اوکراین را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: نیروهای روسیه در حال انجام اقداماتی در اوکراین هستند و به شبه‌نطامیان جدایی‌طلب کمک می‌کنند که از این سیستم‌های پیشرفته استفاده کنند.

سخنگوی پنتاگون، تحرکات روسیه را تشدید رفتارهایی خواند که کرملین طی ماه‌های گذشته صورت داده است.

وی تاکید کرد: ما همچنان به دنبال راههایی هستیم تا متحدان ناتو و شرکایمان را مطمئن سازیم و ما همچنان از روسیه می‌خواهیم تا نیروهایش را خارج کند و از تشدید تنش‌ها در آن منطقه بپرهیزند.

این اتهام‌ها یک روز پس از آن مطرح شد که شورای امنیت سازمان ملل نسبت به تشدید خطرناک بحران اوکراین هشدار داد.

طبق گزارش‌ها گروه‌های مسلح غیرقانونی فعالیت‌های خود را طی دو روز گذشته در اوکراین افزایش داده‌اند. با این حال روسیه صحت این گزارش‌ها را رد می‌کند و کی‌یف را به نقض تمام توافق‌های سیاسی بر سر حل بحران اوکراین متهم می‌کند.

پنج ماه درگیری میان نیروهای دولتی و شبه‌نظامیان حامی استقلال اوکراین به مرگ بیش از دو هزار تن در مناطق شرقی و جنوب شرقی اوکراین انجامیده و صدها هزار تن آواره شده‌اند.

انتهای پیام

کد N472859