چرا داعش سرکرده خود را در سوریه، زندانی کرد؟

داعش

یک روزنامه کویتی نوشت: گروهک داعش "حسین رضا لاری" مشهور به "ابوعمر الکویتی" از مهم‌ ترین نظریه‌پردازان و سرکردگان کویتی خود را دومین بار به دلیل اختلاف عقیده با این گروه به حبس محکوم کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از العالم، خبرها حاکیست که حکم حبس تعزیری الکویتی در یکی از زندانهای مخفی وابسته به داعش بیش از دو هفته پیش صادر شد و داعش همچنین ازملاقات پسرش "عمر" که وی نیز از اعضای این گروه است، جلوگیری کرد.

روزنامه کویتی الرای به نقل از منابع آگاه نوشت : والی داعش در الرقه، حکم تعزیری ابوعمر الکویتی را صادر کرده است.

این منابع افزودند: این دومین باری است که وی در عمر دو ساله گروه داعش در سوریه، به حبس محکوم می شود.

گفتنی است، والی داعش در الرقه پارسال،  پیش از این که بداند وی دارای گرایشاتی متناسب با داعش است، او را از سخنرانی در یکی از مساجد منطقه اطمه که روزهای جمعه امامت آن را عهده دار بود، محروم کرد و سپس به اتهام ایجاد ناآرامی میان افراد مسلح گروه داعش و ادعای تالیف کتابچه هایی در زمینه عقیده و توحید، زندانی کرد، اما پس از پی بردن به حقایق، وی را آزاد کرد و بار دیگر به سخنرانی و تدریس کلاس های شرعی که داعش برای افراد جدید برگزار می کرد، گماشت.

این منابع همچنین از اقدام سه ماه پیش ابو عمر مبنی با بازگرداندن همسر و دخترش به کویت به دلیل بی ثباتی وضعیت سوریه خبر داد، در حالی که پسر بزرگش عمر را که هنوز 18 سالش تمام نشده بود، همراه خود در استان الرقه واقع درشرق سوریه نگهداشته بود.

الرای به نقل از این منابع گفت: دلیل صدور تصمیم والی داعش در الرقه مبنی بر زندانی کردن وی؛ مشکل آفرینی او میان داعش و جبهه النصره و عمیق ترکردن شکاف اختلافات میان دو گروه بوده است.

این منابع افزودند: عمر بارها تلاش کرد با پدرش در زندان ملاقات کند، اما قوانین زندان های مخفی داعش مانع از تحقق این خواسته شد و حتی موقعیت وی به عنوان یکی از اعضای این گروه تروریستی نتوانست به وی کمک کند؛ درست مانند پدرش که وابستگی وی به داعش و مشارکت در عملیات ضد نیروهای سوریه، ارتش آزاد، جبهه النصره و گروه های دیگر نتوانست مانع زندانی شدنش شود.
کد N472598