یک مقام اقلیم کردستان عراق:

ترکیه درخواست کردستان عراق برای همکاری درمقابله با داعش را رد کرد

ترکیه

آنکارا- ˈفواد حسینˈ رییس دیوان اقلیم کردستان عراق جمعه شب گفت:ترکیه درخواست اقلیم کردستان عراق برای همکاری درمقابله با فعالیتهای تروریستی گروه داعش را رد کرد.

به گزارش ایرنا، گزارش پایگاه خبریˈملیتˈدرباره سخنانˈفواد حسینˈجمعه شب به عنوان خبر فوری در صدر اخبار رسانه های ترکیه قرار گرفت.

ملیت به نقل ازˈفواد حسینˈنوشت،اخیرا درسفری مخفیانه به ترکیه با مسوولان آنکارا درباره فعالیتهای تروریستی داعش در عراق گفت و گو کرده است.

ˈفواد حسینˈ بدون اشاره به محل این مذاکرات و مخاطب ترکیه ای وی افزود:در این گفت وگو خواستار کمک و همکاری ترکیه با اقلیم کردستان عراق برای مقابله با فعالیتهای تروریستی داعش شده ولی مسوول ترکیه ای به وی گفته است که به دلیل سرگرم بودن به انتخابات ریاست جمهوری و اینکه 49 شهروند ترکیه در دست گروه داعش در اسارت هستند این درخواست را رد کرده است.

رسانه های ترکیه جمعه شب این خبر را تحت عنوانˈسفر مخفیانه به ترکیه ˈ منتشر کردند.

مخالفان دولت اردوغان و احزاب مخالف ترکیه همواره با انتقاد از سیاست های آنکارا در قبال سوریه، معتقدند که دولت آنکارا از داعش حمایت می کند.

ˈکمال قلیچداراوغلوˈ رهبر حزب مخالف جمهوریخواه خلق به عنوان بزرگترین حزب مخالف در مجلس ترکیه اخیرا گفته بود که گروهک تروریستی - تکفیری ˈداعشˈ تحت حمایت ˈرجب طیب اردوغانˈ است.

وی از سکوت دولت آنکارا و شخص اردوغان در قبال اقدامات گروه تروریستی داعش به شدت انتقاد کرده و گفته بود: بیش از دو ماه است که 49 شهروند ترکیه ای در اسارت داعش در عراق هستند، اما اردوغان همچنان سکوت کرده است.

قلیچداراوغلو با اعلام این که دولت اردوغان سلاح های گروه تروریستی - تکفیری داعش را تامین می کند، افزود: متاسفانه باید بگویم داعش شخص اردوغان را نیز به گروگان گرفته است؛درحالی که تمام دنیا به این گروهک، تروریست می گویند، اردوغان تاکنون نتوانسته داعش را سازمان تروریستی اعلام کند.

49 تن از کارکنان کنسولگری ترکیه در موصل توسط گروه تروریستی داعش به اسارت گرفته شده اند که هنوز از سرنوشت آنان اطلاعی در دست نیست.

خاورم ** 2010/1547
کد N472580