رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری :

دولت یازدهم ثبات اقتصادی و آرامش را در کشور حاکم کرد

اکرمی,شهرکرد

شهرکرد - ایرنا- رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، ثبات اقتصادی و ایجاد آرامش در کشور را از دستاوردهای ارزشمند دولت یازدهم در مدت تصدی مسئولیت طی یکسال گذشته بیان کرد.

به گزارش ایرنا،حجت الاسلامˈسیدرضا اکرمیˈ عصر جمعه در جمع مردم شهرکرد با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان نظام جمهوری اسلامی به ویژه شهدای دولت، برقراری آرامش را زیربنای رشد و بالندگی جامعه خواند.

وی با یادآوری فضای پیش از انتخابات سال گذشته، افزود:دشمن با تبلیغات رسانه ای خود، ایران هراسی، شیعه هراسی و اسلام هراسی را تبلیغ می کرد و انزوای بین المللی ایران را دنبال می کرد.

حجت الاسلام اکرمی با تجلیل از حضور 73 درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، این حضور را مایوس کننده دشمن و خنثی کننده توطئه های بدخواهان خواند.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری دربخش دیگری از سخنانش از حجت الاسلام روحانی به عنوان رئیس دولت یازدهم، فردی دانشگاهی، انقلابی، مورد وثوق بزرگان نظام و فردی که در مسئولیت های مختلف نظام خدمت کرده یاد کرد و افزود:وی از هر نظر مورد احترام و اطمینان بزرگان نظام است.

وی همچنین با تبیین دستاوردهای دولت یازدهم در مدت یکساله پذیرش مسئولیت، کاهش یافتن فشار تحریم علیه ایران را از این دستاوردها بیان کرد.

حجت الاسلام اکرمی افزود:دولت یازدهم در مدت یکساله تصدی مسئولیت، طرح جامع نظام سلامت را با موفقیت اجرا کرد، بیمه های حمایتی را در کشور فراگیر کرد و تعامل سازنده ایران با دیگر کشورها را نیز توسعه داد.

وی با بیان مشکلات اقتصادی کشور در زمان آغاز به کار دولت یازدهم، افزود:بر اساس آمارها، رشد تورم کشور در مردادماه سال گذشته 43 درصد بود که این میزان در مردادماه امسال به 20 درصد کاهش یافته است.

حجت الاسلام اکرمی تاکیدکرد:کاهش رشد تورم به 20 درصد تا پایان امسال و تک رقمی شدن آن تا سال 95 از برنامه های عملیاتی دولت در بخش اقتصاد است.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری تنش زدایی در عرصه سیاست خارجی، شکسته شدن فشار تورم و افزایش امنیت و آرامش را در جامعه از دیگر دستاوردهای عملکرد اجرایی دولت یازدهم ذکرکردوگفت:دولت تدبیر و امید برای رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار لایحه ای به مجلس ارائه کرده که امیدواریم فضای کسب و کار و تولید تا پایان سال جاری رونق قابل قبولی بگیرد.

به گزارش ایرنا،برنامه های بزرگداشت هفته دولت از دوم شهریورماه همزمان با سالروز شهیدان رجایی و باهنر در سراسر کشور بیرگزار می شود.

هشتم شهریور همزمان با سالروز شهادت محمدعلی رجایی دومین رئیس جمهور و محمدجواد باهنر نخست وزیر به دست منافقان به عنوان روز مبارزه با تروریسم نامگذاری شده است.

547/1547
کد N472557