اتحادیه اروپا خواستار اعمال تحریم های جدید علیه روسیه شد

روسیه,تحریم

تهران - ایرنا - چند تن از وزرای خارجه اتحادیه اروپا جمعه در نشستی در میلان ایتالیا با متهم کردن روسیه به حمله به شرق اوکراین، اعلام کردند که مسکو باید با تحریم های بیشتر مجازات شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از میلان، نشست دیپلمات های ارشد 28 کشور عضو اتحادیه اروپا یک روز پس از متهم شدن روسیه از طرف سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به اعزام دست کم یک هزار سرباز روس و ارسال تسلیحات سنگین بیشتری به خاک اوکراین برگزار شد.

ˈکارل بیلدتˈ وزیر خارجه سوئد با اشاره به ضمیمه شدن شبه جزیره کریمه به خاک روسیه اظهار داشت: باید بدانیم که با چه چیز مواجه هستیم؛ ما درحال حاضر در خلال دومین تهاجم روسیه به اوکراین ظرف یک سال قرار داریم.

وی افزود: شاهد آن هستیم که یگان های ارتش روسیه به طور موثری در قلمروی اوکراین علیه ارتش این کشور فعال هستند. وی اضافه کرد: باید حرفمان را صاف و پوست کنده بزنیم.

این درحالی است که روسیه اتهامات وارده علیه این کشور مبنی بر حمله به اوکراین را رد کرده است.

براساس این گزارش، وزرای خارجه اتحادیه اروپا قرار است پیشنهاد تحریم های جدید علیه روسیه را برای بررسی در اجلاس سران این اتحادیه که فردا (شنبه) در بروکسل برگزار می شود، ارائه دهند.

ˈژان آسلبورنˈ وزیر خارجه لوکزامبورگ نیز گفت که همه گزینه ها به استثنای اقدام نظامی برای مجازات روسیه درنظر گرفته می شود.

همچنین ˈاورماس پائتˈ وزیر خارجه استونی اظهار داشت: اتحادیه اروپا باید برای پیشبرد اقدامات جدید علیه روسیه آماده باشد، زیرا اوضاع همچنان رو به وخامت است.

تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه باید به تایید همه کشورهای عضو این اتحادیه برسد.

روسیه، سومین شریک بزرگ تجاری اتحادیه اروپا و یکی از بزرگترین عرضه کنندگان نفت و گاز به کشورهای عضو این اتحادیه است.

در همین حال، ˈترایان باسسکوˈ رییس جمهوری رومانی امروز (جمعه) در بخارست گفت که علاوه بر اعمال تحریم های جدید علیه روسیه، اعضای ناتو باید ارتش اوکراین را مسلح کنند.

سران اتحادیه اروپا در نشست فردا (شنبه) خود درخواست اوکراین برای کمک نظامی به این کشور را مورد بررسی قرار می دهند.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست دو روزه خود که امروز (جمعه) در میلان ایتالیا آغاز شد، همچنین قصد دارند اوضاع در غزه و بحران سوریه و عراق را مورد بررسی قرار دهند.

رسانام**9109**1392
کد N472493