در گفتگویی عنوان شد؛

انتقاد شدید از مواضع اخیر خالد مشعل در شبکه المیادین

ایران در جهان

شبکه المیادین در گفتگو با یک کارشناس مسائل خاورمیانه از مواضع اخیر "خالد مشعل" پس از پیروزی ملت و مقاومت فلسطین در جنگ غزه انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه المیادین امروز در گفتگو با "حسن هانی زاده" تحلیلگر مسائل خاورمیانه به بررسی آخرین مواضع جنبش حماس پس از پیروزی ملت فلسطین در جنگ غزه پرداخت.

هانی زاده در پاسخ به سوال المیادین اظهار داشت: حداقل کاری که "خالد مشعل" می توانست انجام دهد این بود که از ایران به عنوان کشوری که از مقاومت حمایت همه جانبه داشته، قدردانی کند.

وی تاکید کرد: در این مسئله، فشارهایی روی دفتر سیاسی حماس برای دور شدن از ایران وجود دارد که این مسئله به منافع ملت فلسطین آسیب می رساند.

این کارشناس خاورمیانه در ادامه افزود: قطر و عربستان سعودی از جمله کشورهایی هستند که بر حماس برای دور شدن از ایران فشار وارد می کنند.

هانی زاده تاکید کرد: ایران خواهان حفظ روابط خود با تمام جریانها و اقشار ملت فلسطین و نادیده گرفتن قدردانی از ایران که حمایتهای بسیاری از ملت فلسطین داشته باعث نارضایتی مردم فلسطین شده است.

مواضع خالد مشعل در حالی است که سخنگوی گردانهای القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی به طور ویژه از جمهوری اسلامی ایران به سبب حمایت از مقاومت و ملت فلسطین قدردانی کرد.