عفت شریعتی: زندگی سعادت‌مند در گرو عملکرد مومنانه است

دکتر عفت شریعتی گفت: زندگی سعادت‌مند در گرو عملکرد مومنانه زن و مرد است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور بانوان که شب گذشته به مناسبت تولد حضرت معصومه (س) در کانون ترویج عفاف و حجاب شهید علم‌الهدی سخن می‌گفت، در ادامه اظهار کرد: حضرت معصومه (س) پشتوانه حرکت فرهنگی، انقلابی و دیانتی دختران جامعه اسلامی است.

وی اضافه کرد: روز دختر به پشتوانه حرکت عظیم این بانوی ارجمند نام گذاری شده است.

شریعتی عنوان کرد: برکت و اثر وجودی یک دختر آنقدر مهم و با ارزش است که یک شهر می‌تواند به واسطه وی پایگاه مرجعیت و ولایت جهان اسلام شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور بانوان درباره فعالیت بانوان گفت: بانوی شیعه دارای منزلت فراوانی است و او باید برای حفظ این منزلت در هر شرایظ و فعالیتی عفت و حیا داشته باشد.

او خاطرنشان کرد: دختران حضرت شعیب به کار سخت و طاقت فرسای چوپانی مشغول بودند ولی با این شرایط عفت و حیای خود را حفظ می کردند.

شریعتی تصریح کرد: امروز دشمنان اسلام در صدد این هستند که سرمایه زن مسلمان یعنی عفت و حجاب را از او بگیرند.

وی افزود: مادران بزرگوار وظیفه سنگینی در حفظ عفاف و حیای اسلامی دختران مسلمان دارند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور بانوان با بیان این که حواس پنجگانه، پنج راه ورود شیطان و دشمن به باطن و وجود انسان است، اظهار کرد: حواس پنجگانه هم‌چون پنجره‌ای است برای وجود آدمی، نباید اجازه داد که دشمن از این پنجره راهی به درون انسان پیدا کند.

انتهای پیام

کد N472428