سیدرضا اکرمی: فضای تولید و کسب و کار بهبود می‏‌یابد

سیاسی

رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: تورم در دولت جدید به 23 درصد رسیده است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال به 20 درصد برسد و تا سال 95 نیز یک رقمی شود.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه چهارمحال و بختیاری، حجت‎الاسلام سیدرضا اکرمی هفتم شهریورماه در جمع نمازگزاران این هفته شهرکرد، هفته دولت را فرصت مناسبی برای تبیین خدمات دولت دانست و افزود: سال گذشته که به نام «حماسه سیاسی و اقتصادی» از سوی رهبری مزین شده بود، با شکوه‎ترین انتخابات با حضور 73 درصدی مردم محقق شد و حماسه سیاسی رقم خورد.

او با بیان این که در یک سال گذشته حماسه اقتصادی نیز محقق شده است، تصریح کرد: پس از اعلام نتایج انتخابات در سراسر کشور رضایت ملت از این نتیجه مشهود بود؛ چراکه حجت‌الاسلام روحانی یکی از چهره‌های حوزوی و دانشگاهی با سابقه انقلابی است که بعد پیروزی انقلاب پنج دوره در مجلس اسلامی، 16 سال در شورای عالی دفاع، مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان انجام وظیفه کرده و از هر لحاظ برای مردم شناخته شده بود.

اکرمی افزود: سال گذشته برای نخستین‌بار مراسم تحلیف مجلس با حضور 50 نماینده از کشورهای مختلف برگزار شد که زمینه‌ای نیز برای حضور مقامات خارجی به داخل کشور و بالعکس فراهم شد.

وی با اشاره به فضای سیاسی کشور در قبل از انتخابات 92 اظهار کرد: قبل از انتخابات تبلیغات خارجی ما را در انزوا قرار داده بود به طوری که هراس نسبت به ایران، اسلام و شیعه همواره مطرح بود این در حالی است که در دولت جدید این اجماع و انزوای بین‌المللی از بین رفت و با باز شدن فضای سیاسی ارتباطات خارجی نیز بهبود یافت.

رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری تاکید کرد: بعد از انتخابات، آرام آرام فضای اقتصادی کشور بهتر شده است.

او هم‌چنین اجرای طرح تحول سلامت در کشور و کاهش دغدغه بیماران را یادآور شد و افزود: در گذشته بیماران بستری ناگزیر به پرداخت 35 درصد از هزینه‌های درمان بودند اما با اجرای این طرح اکنون این میزان به 10 تا 8 درصد کاهش یافته و تهیه دارو نیز به مراتب بهتر شده است.

اکرمی اظهارکرد: هم‌چنین با فراگیر شدن بیمه سلامت و ارائه دفترچه سلامت برای اکثر مردم، مشکلات درمانی بسیار کاهش یافت.

وی با اشاره به کاهش رشد تورم و رکود اقتصادی کشور در یک سال اخیر، افزود: در مرداد 92 تورم در کشور به 42 درصد رسید اما اکنون به 23 درصد کاهش یافته است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال به 20 درصد برسد.

رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری نرم بین‌المللی تورم را 3 تا 4 درصد دانست و تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود تا سال 95 نرخ تورم کشور تک رقمی شود.

او با اشاره به مشکلات ناشی از رکود اقتصادی در کشور خاطرنشان کرد: رکود اقتصادی به معنای نبود تولید و کار است که دولت در این راستا لایحه‌ای تقدیم مجلس کرد که به صورت فوریتی تصویب شد که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال اقدامات مطلوبی در راستای بهبود تولید، فضای کسب وکار واشتغال در کشور فراهم شود.

اکرمی به 617 هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان در کشور اشاره و تصریح کرد: باید این نقدینگی در بخش تولید و حمل و نقل هزینه شود تا تولید رونق گیرد.

وی تاکید کرد: باید در میزان مصرف سوخت، انرژی، دارو و حتی لوازم بهداشتی و آرایشی کنترل مصرف داشته باشیم تا بتوانیم هزینه‌ها را کاهش و به زندگی رونق دهیم.

رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در پایان از مردم خواست تا با همت، همبستگی و حمایت و هدایت دولت در راستای تحقق اهداف نظام گام بردارند.

انتهای پیام

کد N472427