با کمترین تغییرات نسبت به کابینه اردوغان؛

کابینه جدید ترکیه از سوی داود اوغلو معرفی شد

آمریکا اروپا

نخست وزیر جدید ترکیه بعدازظهر امروز اعضای کابینه جدید این کشور را با کمترین تغییرات ممکن نسبت به کابینه قبلی معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، "احمد داوداوغلو" به عنوان نخست وزیر جدید ترکیه اعضای کابینه جدید این کشور را معرفی کرد.

بر اساس این گزارش، در مهمترین جابجایی انجام شده "مولود چاووش‎اوغلو" مرد نام آشنای ترک ها در کشورهای اروپایی، به عنوان وزیر امور خارجه ترکیه معرفی شده است.

رویترز پیش بینی کرده که با این انتخاب بحث پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا مجددا داغ شود.

این انتخاب در حالی انجام شده که در روزهای گذشته اعلام شده بود "هاکان فیدان" رئیس دستگاه اطلاعاتی ترکیه و از دوستان نزدیک اردوغان، به عنوان وزیر امور خارجه ترکیه معرفی می شود.

بر اساس تغییرات ایجاد شده، "ولکان بوزکر" به عنوان وزیر امور اروپا انتخاب شده است.

بر همین اساس تیم اقتصادی ترکیه بدون هیچ تغییری همچنان در جلسات هیئت دولت حضور خواهد داشت و "مهمت شیمشک" به عنوان وزیر دارایی، "نیهات زیبکچی" به عنوان وزیر اقتصاد و "علی باباجان" به عنوان معاون نخست وزیر در امور اقتصادی همچنان در پست های خود باقی می مانند.

بر همین اساس "تاندر ایلدیز" نیز همچنان به عنوان وزیر انرژی ترکیه انجام وظیفه می کند و "بکیر بزداگ" وزیر دادگستری، و "افکان اعلا" وزیر کشور ترکیه نیز همچنان در سمت های خود باقی می مانند.

بر اساس این گزارش، در کابینه جدید ترکیه "بشیر آتالای" معاون اردوغان در زمان نخست وزیری، حضور ندارد.

بر اساس این گزارش نام اعضای کابینه جدید ترکیه به این شرح است : بولنت آرینچ: معاون نخست وزیر، علی باباجان: معاون نخست وزیر، یالچین آکدوگان: معاون نخست وزیر، نومان کورتولمس: معاون نخست وزیر، بکیر بوزداگ: وزیر دادگستری، مولود چاووش اوغلو: وزیر خارجه، مهمت شیمشک: وزیر دارایی،  ولکان بوزکر: وزیر امور اتحادیه اروپا، عصمت ییلماز: وزیر دفاع، آیشنور اسلام: وزیر خانواده و امور اجتماعی، فیکری ایشیک وزیر علوم، صنعت و تکنولوژی، فاروق چلیک، وزیر کار و تأمین اجتماعی، و عمر چلیک، وزیر فرهنگ و گردشگری.