تقدیر خطیب جمعه تهران از اقدامات شایسته دولت/ در اواخر دولت قبل منتقدش بودیم اما راضی به شکست نبودیم

دولت یازدهم,اقتصاد مقاومتی,کاظم صدیقی

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: ما از شکست دولت‌ها حتی دولت گذشته که در آخر عمرش جدی‌ترین منتقدش بودیم ناراحت می‌شویم؛ چرا که شکست آن‌ها شکست مردم است.

به گزارش خبرانلاین، آیت‌الله کاظم صدیقی، خطیب جمعه تهران با اشاره به هفته دولت گفت: می‌خواهم از کارها و مواضع روشن این دولت در مورد حماس،‌ سوریه‌ و زیاده‌خواهی‌های دنیای سلطه که در راس آن‌ها آمریکای جهان‌خوار قرار دارد، تقدیر و تشکر کنم.

وی همچنین افزود: از وزیر بهداشت و درمان و دولت محترم برای طرح سلامت نیز تقدیر و تشکر می‌کنیم.

مهمترین محورهای سخنان آیت‌الله صدیقی به نقل از نسیم بدین شرح است:

- هفته دولت را به دولت و رئیس جمهور محترم تبریک عرض می‌کنم و تقدیر و تشکری نسبت به کارهای شایسته و در راس آن مواضع روشن در مورد حماس، عراق، سوریه و زیاده‌خواهی های دنیای سلطه دارم. همچنین از وزیر بهداشت و درمان به خاطر اجرای طرح سلامت تقدیر می‌کنیم.

- وزرا و مسئولان قبل از آن که وزیر و صاحب منصب باشند خود را بنده خدا بدانند.

- دولتی که راهنمایی همچون رهبر معظم انقلاب داشته باشد و نتواند خود را تطبیق دهد ورشکسته است.

- در اواخر دولت قبلی منتقد دولت بودیم اما راضی به شکست آن نبودیم. شکست دولت موجب زیان ملت است و برای ما افتخار نیست ببینیم دولت بیاید و از رهبری انتصاب دریافت کند و گرفتار تزلزل و سوءرفتار و بد اخلاقی شود؛ ناراحت می شویم و دلمان می سوزد.

- ما می‌خواهیم قوای اسلام در تراز مکتب امیرالمومنین باشند و اگر امام زمان ما ظهور کنند بگوییم این وزرا آنقدر ولایت‌مدار بودند که شایسته است در زمان ظهور امام زمان هم مسئولیت داشته باشند.

- آرزوی ما سرافرازی کشور و مرتفع شدن مشکلات است.

- خدمت به مردم باید در راس اولویت‌هایی باشد که دولت باید به آن توجه داشته باشد.

- از اساسی‌ترین مسائلی که رهبری در سخنان اخیر خود (در جمع اعضای دولت یازدهم) فرمودند پرهیز از دو قطبی کردن جامعه است.

- فتنه، قانون‌شکنی و هنجارشکنی و ایجاد اختلاف بود و مردم را به جان هم انداختن بود و دوقطبی شدن جامعه از آثار شوم آن بود. دولت اگر نتواند انسجام ملی و اعتماد دینی را در کشوری که مردمش اینگونه ولایتمدار هستند ایجاد کند خسارت دیده است.

- دولتی آمد که پیرو اقتصاد آزاد غربی بود نتوانست ادامه داشته باشد. دولتی آمد که به دنبال لیبرال دموکراسی بود دیدید که نتوانست محبوبیت داشته باشد. دولتی داشتیم که قانون‌گریز بود دیدیم که نهایتا چه کرد. دولت باید به اقتصاد مقاومتی، فرهنگی دینی، اشتغال جوان‌ها و رونق بازار و حلال خوری مردم بیاندیشد و در عوض پرداختن به حواشی بیاید داخل گود.

- استیضاح وزیر علوم پیام دارد و باید دولت پیام را بگیرد. دانشگاه باید دین‌مدار، فرهنگ مدار و محل تحصیل علم باشد و دانشگاه نه ستاد تبلیغات انتخاباتی است و نه باشگاه سیاسی.

- وزیری باید بیاید که اخلاق‌مدار باشد و مردم از جوان‌هایشان نگران نباشند.

- ما در منطقه رتبه اول و در دنیا رتبه ۱۶ را در پیشرفت علمی داشتیم افت دو درجه‌ای در شأن این دولت نیست.

- برای عراق دعا بکنیم. برای شیعیانی که در محاصره داعش قرار گرفته اند دعا بکنیم و هم حمایت معنوی برای دولت عراقی که پشتوانه مرجعیت را دارد. امیدوارم از این وضع خلاص شوند.

- پیروزی غزه را به مقاومت تبریک عرض می کنم و این ورقه ای ننگین دیگری به پرونده سیاه صهیونیستهای کودک کش افزود.

 

17503

کد N472322