شریعتمداری خبر داد

جلسه هیات دولت در مشهد برگزار می‌شود

هيات دولت,مشهد,محمد شريعتمداري,سفر روحاني

رییس‌جمهور و هیات دولت در هشتمین سفر استانی کاروان تدبیر و امید به مشهد می‌روند.

محمد شریعتمداری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این خبر گفت: با تصمیم هیات دولت قرار است برای اولین بار و استثنائاً در شهر مشهد جلسه‌ی هیات وزیران به طور رسمی تشکیل شود.

وی با بیان این‌که مصادف با میلاد حضرت ابی‌ابن‌موسی‌رضا (ع) سفر رییس‌جمهور به شهر مشهد آغاز می‌شود اظهار کرد: از جمله برنامه‌های سفر رییس‌جمهور و هیات همراه به شهر مشهد علاوه بر حضور در بین مردم شریف استان خراسان و شهر مشهد این است که در کنار حرم شریف امام هشتم (ع) با گروه‌های مرجع گوناگون استان از جمله دانشگاهیان، هنرمندان، علما، فضلا، ایثارگران و خانواده‌ی شهدا ملاقات خواهند داشت و پیشنهادات و انتقادات آن‌ها را می‌شنوند.

معاون اجرایی رییس‌جمهور تصریح کرد: وزرا و معاونان رییس‌جمهور از روز جمعه قبل از سفر رییس جمهور به استان خراسان با حضور در 28 شهرستان استان خراسان با مردم ملاقات خواهند داشت و پس از آن به طور مکتوب گزارشی از مشکلات، ظرفیت‌ها، مطالبات و پتانسیل‌های استان خراسان به رییس‌جمهوری ارائه خواهند کرد تا در جلسه پایانی یعنی شورای اداری و جلسه هیات وزیران تصمیمات لازم برای استان اتخاذ شود.

وی افزود: رییس‌جمهور همچنین برای توضیح ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اقتصادی، صنعتی و تولیدی استان خراسان با سرمایه‌گذاران این استان جلسه‌ای با حضور 70 نفر از مدیران عامل شرکت‌های توسعه‌ای خواهد داشت و تلاش ما بر این است که با شناخت پتانسیل‌های استان و ایجاد سندیکا بین بخش‌های مختلف سرمایه‌گذار به روند توسعه استان شتاب بیشتری دهیم.

شریعتمداری با تاکید بر این‌که نگاه دولت به موضوع توسعه اقتصادی از نوع توسعه مشارکت‌جویانه است خاطرنشان کرد: از طریق توسعه مشارکت‌جویانه می‌توان روند توسعه کشور را شتابان کرد.

انتهای پیام

کد N472067