حجت‌الاسلام صدیقی در نماز جمعه تهران:

اگر دولت ناکارآمد باشد، ملت زیان می‌بیند/ دولت اعتماد دینی مردم را کسب کند

سایر حوزه ها

حجت‌الاسلام صدیقی گفت: دولت اعتماد دینی مردم را کسب کند تا اینگونه نباشد که گروهی این طرفی و گروهی آن طرفی باشند به گونه ای که در درون خانواده نیز بگومگوها وجود داشته باشد، این از خسارت‌های بزرگ است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام صدیقی، امام جمعه موقت تهران در خطبه های نخست نماز جمعه امروز تهران در مصلی امام خمینی با اشاره به اینکه تقوا موجب سهولت زندگی است، گفت: تقوا موجب افزایش دانش، بینش دینی و الهی است؛ هر کسی که تقوا دارد، راه زندگی را اشتباه نگرفته و گرفتار گرگ ها نمی شود، زیرا خدا معلم بنده باتقوای خود است.

وی با تفسیر سوره حمد افزود: حمد به تعبیر امیرالمومنین(ع) کلید یاد خدا است.

حجت‌الاسلام صدیقی ادامه داد: شکر یک مصداق از حمد است، از اینکه خدای ما رحمان، رحیم، رب، مالک، رازق، هادی، رئوف، ستار و ناصر است که منشاء آرامش و عزت ماست، ما در هر فضایی در قبضه اسماء الهی هستیم و همه شئون زندگی ما بدست اوست.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه حمدهای ما در حد فهم خود ما است، تصریح کرد: حمدهایی که ما داریم، از اوست و اوست که با محبت و عنایت خود ما را شرمنده بخشش هایش می کند، خداوند شکر را مزید نعمت قرار داده است، کسی که اهل شکر باشد هم خودش وسعت پیدا کرده و هم نعمت هایی که شامل حال او می شود از جانب خدا وسعت داده می شود. برخی همانند مگس دنبال کمبودها می گردند و این همه نعمت از وجود خودشان گرفته تا سفره ای که خدا در برابر آنها گسترانده را نمی بینند.

وی افزود: کفران نعمت موجب عذاب خود خداست، نه موجب عذاب فرشتگان، به همه نعمت ها شکر خدا را بجا می آوریم به خصوص نسبت به نعمت ولایت الهی، خدا ولی ماست و برای ما هم سرپرستی که در دسترس بشر است، قرار داده است که نشعه بشری آن ولی الله الاعظم و نشعه ظاهری آن ولایت مطلقه فقیه است.

حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه های دوم نماز جمعه تهران با اشاره به سالروز شهادت شهیدان باهنر و رجایی گفت: اینکه هفته دولت در مناسبت شهادت این دو بزرگوار نامگذاری شده، پیام دارد که دولت ها با ولایت مداری شعوری در این دو بزرگوار بود باید وزرا و دولت ها خود را با آنها تطبیق دهند تا قبل از اینکه صاحب منصب باشند، خدمتگزاران بی ادعا، بی تکبر و جان بر کف مردم باشند.

امام جمعه موقت تهران ضمن تبریک هفته دولت به رئیس جمهور و دولتیان ادامه داد: از اقداماتی که انجام داده اند و در راس آن مواضعی که در مورد عراق، حماس، سوریه و زیاده‌خواهی‌هایی که دنیای سلطه و در راس آنها آمریکای جهان خوار دارد که به تبعیت از رهبر بزرگوار انجام داده اند، تقدیر و تشکر می کنم.

وی با اشاره به تامین سلامت در جامعه افزود: بخصوص از وزیر بهداشت و دولت نسبت به این طرح مبارک تقدیر و تشکر داریم.

صدیقی با اشاره به اینکه تدابیر رهبری یک منشور اخلاقی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی پیش روی دولت است، گفت: این نکات نکته نجات‌بخش بود که مقام معظم رهبری، پرچم‌دار اخلاق‌مداری و سیاست دینی اعلام کردند.

امام جمعه موقت تهران خاطر نشان کرد: در دولت قبلی که در اواخر آن از منتقدان دولت بودیم، هرگز حاضر به شکست دولت نبودیم، اگر دولت ناکارآمد باشد، ملت زیان می بیند و برای ما افتخار نیست دولتی بیاید و از مقام معظم رهبری انتصاب دریافت کند، اما در عین حال گرفتاری های بداخلاقی، سوءظن و نوسان ببینیم، خدا می داند دلمان می سوزد می خواهیم قوه قضائیه، قوه مجریه و قوه مقننه دارای شرح صدر، امین، ولایت‌مدار باشند که وقتی امام زمان(عج) ظهور کرد بگوییم شایسته است زمان ظهور نیز مسئولیت به عهده اینها باشد.

خطیب موقت تهران ادامه داد: خواسته ما این است که کشور سرافراز شود و این بسیجی ها، پاسدارها، پابرهنه ها، جان بر کف‌ها و کسانی که در مواقع حساس خط شکن هستند و اشرافیت ندارند کسانی هستند که در عین حال گرانی بر دوش آنها سنگینی می کند، نابسامانی فرهنگی آنها را اذیت می کند.  اینها صحنه را خالی نکردند و تا به امروز پرچم نظام را به احتزاز درآوردند.از این رو خدمت به این مردم انقلابی در راس اولویت‌هایی باشد که دولت باید احساس کند.

وی گفت: از اساسی ترین مسائلی که رهبری مطرح فرمودند پرهیز از دو قطبی کردن جامعه است، فتنه یک بدعت و قانون شکنی بود که مردم را به جان هم انداخت و از آثار شوم آن دو قطبی شدن جامعه بود.

صدیقی با اشاره به اینکه  دولت باید به دنبال ایجاد انسجام ملی که در راس آن مردم متدین، مقلد، ولایت‌مدار و ارزشمند هستند باشد گفت: دولت اعتماد دینی مردم را کسب کند تا اینگونه نباشد که  گروهی این طرفی و گروهی آن طرفی باشند به گونه ای که در درون خانواده نیز بگومگوها وجود داشته باشد این از خسارت های بزرگ است، باید دولت و رئیس جمهور مانند رجایی باشند، بعضی دولت های ما توسعه اقتصاد غربی را در سر می پروراندند اما دیدیم که در نهایت دوام نیاوردند، دولتی آمد که لیبرال دموکراسی بود و به توسعه سیاسی فکر کرده و هنجارهای دینی جامعه را کمرنگ می کرد اما محبوبیت نداشت، دولتی داشتیم که قانون مدار نبود دیدیم که چطور شد؛ اینها عبرتی است تا دولت ها هم به اقتصاد مقاومتی فکر کرده و هم مکتب شیعی را به اخلاق، اشتغال، ازدواج، حلال خوری و رونق جامعه به جای پرداختن به حواشی جامعه توجه کنند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به ضرورت رعایت خط قرمزها و فاصله گرفتن از اهل فتنه ادامه داد: باز هم جا دارد که گفته شود مساله استیضاح پیام دارد باید دولت محترم این نکته را بگیرد.

وی گفت: دانشگاه ها مساله مهمی است، باید دین‌مدار باشند، دانشگاه، باشگاه سیاسی برای سیاستمداران نیست باید وزیری دین‌مدار و متدین برای آن انتخاب شود تا مردم برای جوانان و دانشجویان خود نگران نشوند.

صدیقی ابراز امیدواری کرد که خداوند این دولت را در انجام وظایف خود که خدمت به مردم است، یاری کند، همه در انتظاریم تا ببینیم قدم های جدی در رونق دین، اقتصاد، معنویت، افت دو درجه علمی که در شأن این دولت نیست، برداشته شود. امیدواریم هر چه زودتر با معرفی وزیری که عهده دار این جهات بوده انتخاب و برای همه متدینین موجب خشنودی باشد.

امام جمعه موقت تهران ضمن آرزوی پایان جنگ در عراق پیروزی مقاومت در غزه را به مردم مقاوم تبریک گفت و ادامه داد: تن ها بمب بر سر مردم مظلوم غزه ریختند و کودکان، زنان و سالخوردگان را کشتند که این برگه ننگینی بر جنایات رژیم صهیونیستی بود که امیدواریم این نیز دلیل دیگری بر تعجیل در ظهور حجت ما باشد.

خواندنی از سراسر وب