وزارت خارجه جمهوری آذربایجان:

اجازه تخریب روابط تهران - باکو را نخواهیم داد

جمهوری آذربایجان

تهران - ایرنا - مقامات ارشد جمهوری آذربایجان ضمن تکذیب پرواز پهپاد رژیم صهیونیستی از کشورشان به سوی ایران تاکید کردند که اجازه نخواهند داد چنین شایعاتی به روابط تهران - باکو لطمه وارد کند.

ˈالمان عبداله یفˈ سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در یک نشست خبری، پیرامون اخبار منتشره از سوی برخی رسانه ها پیرامون پرواز پهپاد اسرائیلی از جمهوری آذربایجان به سوی منطقه نطنز در ایران اعلام کرد که جمهوری آذربایجان اجازه نخواهد داد هیچ کشور ثالثی خللی در روابط این کشور با همسایگانش وارد کند.

وی افزود: حسن همجواری یکی از محورهای مهم سیاست خارجی جمهوری آذربایجان است و ما مناسبات خودمان را بر اساس این اصول برقرار می کنیم.

عبداله یف گفت: جمهوری آذربایجان و ایران کشورهای همسایه هستند و مناسبات این دو کشور متکی بر ریشه های تاریخی است و هیچ کشور ثالثی نمی تواند خللی در روابط جمهوری آذربایجان و همسایگانش وارد کند.

ˈعلی حسن افˈ رئیس شعبه اجتماعی و سیاسی نهاد ریاست جمهوری آذربایجان نیز در مصاحبه با سایت ˈویرتوآل آذ.اورگˈ اعلام کرد: انتشار این گونه شایعات خرابکاری جدید برخی محافل خارجی علیه جمهوری آذربایجان است. باکو روابط خود را با همه همسایگانش بر اساس اصول اعتماد، صمیمیت، دوستی متقابل و عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر برقرار کرده است.

وی اضافه کرد: سفر ˈالهام علی یفˈ رئیس جمهور آذربایجان به ایران در ماه آوریل سال جاری در سطح بالایی انجام می شود و روابط دوجانبه بین دو کشور در دیدارهای مختلف با مقامات ایران مورد مذاکره قرار خواهد گرفت.

وی افزود: ظاهرا این وقایع باعث نگرانی برخی محافل خارجی شده و این قبیل اخبار به طور عمدی برای لطمه زدن به روابط جمهوری آذربایجان و ایران منتشر می شود.

رئیس شعبه اجتماعی و سیاسی نهاد ریاست جمهوری آذربایجان همچنین یادآورشد: وزارت دفاع جمهوری آذربایجان نیز این ادعا را تکذیب کرده است.

ˈواقف درگاهلیˈ مسئول بخش رسانه ای وزارت دفاع جمهوری آذربایجان هم در مصاحبه با سایت ˈویرتوآل آذ.اورگˈ در این خصوص گفت: انتشار شایعاتی در مورد پرواز پهپاد ˈهرمس-450ˈ از جمهوری آذربایجان بسوی ایران با هدف لطمه زدن به روابط باکو با کشورهای همسایه صورت گرفته است.

اخیرا یک پهپاد رژیم صهیونیستی از نوع ˈهرمسˈ با برد عملیاتی ۸۰۰ کیلومتر که به حریم هوایی ایران تجاوز کرده بود در نزدیکی تاسیسات هسته ای نطنز هدف پدافند هوایی ایران قرار گرفت و سرنگون شد.

خاورم**7074**1583
کد N472007