آمریکا در تدارک عملیات امدادی برای ترکمان‌های عراق

عراق,آمريكا,داعش

مقام های دفاعی آمریکا اعلام کردند که دولت باراک اوباما به دنبال اجرای عملیات امدادی برای ترکمان‌های شمال عراق است که چندین هفته است تحت محاصره داعش قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تودی زمان، چنانچه این عملیات انجام شود،‌ دومین برنامه کمک ارتش آمریکا برای غیرنظامیان عراق محسوب می شود. هواپیماهای ترابری آمریکا چندین تن غذا و آب در اوایل ماه جاری میلادی برای اقلیت ایزدی در کوه های سنجار واقع در شمال عراق توزیع کردند.

دولت باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا هم اکنون برروی شهر آمرلی درحدود 169 کیلومتری شمال بغداد تمرکز کرده است که تنها چند مایل با اراضی منطقه کردستان فاصله دارد، طبق برآوردها حدود 12 تا 15 هزار غیرنظامی در این شهر به آب و غذا دسترسی ندارند، نیکولای ملادنف رئیس عملیات کمک رسان سازمان ملل در عراق اوایل هفته خواستار اقدام فوری در آمرلی شد و شرایط این منطقه را "بسیار سخت "‌ توصیف کرد.

مقام‌های دفاعی آمریکا گفته‌اند که عملیات بشردوستانه در دست بررسی است. هنوز مشخص نیست که این عملیات قرار است درچه زمانی و چگونه انجام شود.

هم اکنون صدها پرسنل نظامی آمریکا در عراق حضور دارند تا از منافع آمریکا از جمله سفارت آمریکا در بغداد و کنسولگری این کشور در اربیل حمایت کرده و با نیروهای امنیتی عراق هماهنگ شوند.

انتهای پیام

کد N471971