بودجه نظامی ژاپن افزایش می‌یابد

ژاپن

طراحان دفاعی ژاپن در نظر دارند تا بزرگترین بودجه را در سال مالی آتی برای خرید جنگنده‌های رادار گریز، پهپاد و زیر دریایی‌های فوق پیشرفته هزینه کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، سیاست‌های شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در حالی قرار است انجام شود که رقابت‌ها با چین بالا گرفته است.

وزارت دفاع ژاپن امروز (جمعه) درخواست کرد تا 5 / 3 درصد به بودجه 05 / 5 تریلیون ینی ( 7 / 48 میلیارد دلار) برای سال مالی که آوریل آتی آغاز می‌شود اضافه شود. چنانچه این بودجه تصویب شود، نخست وزیر ژاپن می‌تواند موضعی قاطعانه‌تر در عرصه امنیت ملی کشورش اتخاذ کند و به ممنوعیت حضور سربازان ژاپنی در جنگ‌های خارجی و ممنوعیت صادرات سلاح پایان دهد.

این در حالی است که طی سالهای اخیر تنش‌ها میان چین و ژاپن بر سر مالکیت برخی از جزیره‌های خالی از سکنه در دریای چین شرقی بالا گرفته است. کشتی‌های گشت‌زنی و هواپیماهای نظامی دو کشور غالباً عملیا‌ت‌هایی را در این مناطق انجام می دهند.

وزارت دفاع ژاپن برای حمایت بهتر از جزایر دور افتاده می‌خواهد که شش جنگنده رادار گریز اف 35 از شرکت لاکهید مارتین و نیز 20 هواپیمای گشت‌زنی P-1 از شرکت کاوازاکی خریداری کند.

انتهای پیام

کد N471779