محمود عباس: نتانیاهو با تشکیل کشور فلسطین مواقفت کرد

غزه,نتانياهو

محمود عباس اعلام کرد که نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تشکیل کشور فلسطین بر اساس مرزهای سال 1967 موافقت کرده است. امری که سخنگوی بنیامین نتانیاهو به سرعت آن را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(‌ایسنا) به نقل از سایت شبکه الجزیره، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی که از شبکه‌های فلسطینی پخش شد گفت: نتانیاهو در مقابل من با تشکیل کشور فلسطین بر اساس مرزهای 1976 موافقت کرد و تنها مشخص کردن مرزها باقی مانده که مذاکره کنندگان باید آن را حل کنند.

این سخنان با واکنش سریع رژیم صهیونیستی مواجه شد و سخنگوی نتانیاهو با تکذیب آن گفت: نخست وزیر به هیچ وجه با تشکیل کشور فلسطین موافقت نکرده و سخنان محمود عباس خالی از واقعیت است.

محمود عباس در ادامه سخنان خود گفت: دیگر مذاکرات جزئی پیرامون مناطق "الف" و "ب" و "ج" و چیزهای شبیه آن را نخواهیم پذیرفت بلکه ما خواهان این هستیم که هر یک از طرفین به شکل نهایی مرزهای خود را بدانند.

وی گفت: فلسطینیان بیست سال دیگر منتظر نخواهند ماند. ما نخواهیم پذیرفت که هر سال اسرائیل به ما حمله کند و اشغالگری دیگری بی‌آفریند. اگر اسرائیل این خواست ما را اجرایی نکند ما نیز گزینه‌های خود را داریم.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در خصوص حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه نیز گفت: می شد مانع شهادت بیش از 2000 فلسطینی و زخمی شدن هزاران تن شد. ما در طول 50 روزحمله به غزه به وعده‌های خود عمل کردیم و تلاش کردیم این جنگ متوقف شود اما دشمن اسرائیلی به دنبال وقت بود تا بیشتر بکشد و خرابی بیشتری به جای بگذارد.

وی ادامه داد: مسئله جنگ و صلح تنها به دست یک گروه خاص نیست بلکه رهبران فلسطینی باید درباره آن تصمیم بگیرند. ما در فلسطین جز یک دولت و یک ارتش را بر نخواهیم تابید و تصمیم گیری درباره صلح و جنگ در حوزه اختیارات تشکیلات خودگردان است وگرنه باعث ایجاد آشوب خواهد شد.

محمود عباس گفت: مسئله پایان دادن به جدایی میان گروه های فلسطینی نیز نیازمند به ماه‌ها وقت است و اولین آزمون برای سنجیدن توانایی دولت، در جریان توزیع کمک‌های انسان دوستانه میان مردم غزه مشخص خواهد شد.

انتهای پیام

کد N471717