دیوید کامرون از اسکاتلندی‌ها خواست با بریتانیا بمانند

نخست‌وزیر انگلیس از مردم اسکاتلند درخواست کرد تا همه‌پرسی استقلال را رد کرده و اتحاد خود را با بریتانیا حفظ کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز، دیوید کامرون،‌ نخست‌وزیر انگلیس در سخنانی نادر در گلاسکو از مزایای اتحاد اسکاتلند با بریتانیا سخن گفت و تاکید کرد که در طول تاریخ وحدت آنها نمونه بوده است.

سفر کامرون به گلاسکو برای شرکت در کنفدراسیون صنایع انگلیس در شرایطی انجام شد که 200 شرکت در نامه‌ای سرگشاده به اسکاتلندی‌ها گفته‌اند که استقلال آنها به نفع‌شان است. این نامه در حالی منتشر شده است که تنها سه هفته به رفراندوم استقلال در 18 سپتامبر زمان باقی مانده است و این احتمال وجود دارد که اتحاد 300 ساله اسکاتلند با بریتانیا شکسته شود.

در همین حال مساله اقتصاد اسکاتلند مستقل در مرکز توجهات قرار گرفته است و گروهی 130 نفره از شخصیت‌های اقتصادی گفته‌اند که استقلال اسکاتلند تبعات بدی به دنبال خواهد داشت.

نخست‌وزیر انگلیس در ادامه سخنانش به این مطلب اشاره کرد که کشورش تنها بازار موفق جهان است و اسکاتلند بیش از سایر کشورها با انگلیس تبادلات اقتصادی دارد و مردم اسکاتلند امنیت شغلی و حق انتخاب زیادی دارند.

وی تاکید کرد: چرا ما باید چنین مزایایی را به خطر بیندازیم و آینده‌ای نامعلوم ایجاد کنیم؟

در جریان سخنرانی کامرون حدود 120 معترض در مقابل ساختمان این نشست تجمع کردند و پرچم‌های آبی و سفید اسکاتلند را تکان می‌دادند و برخی از معترضان سیاست ریاضتی حزب محافظه‌کار انگلیس را زیر سوال بردند.

انتهای پیام

کد N471691