یک استاد حوزه علمیه :

فاطمه معصومه(س) اسوه‌ تعقل و تدبیر است

حضرت معصومه س

یک استاد حوزه علمیه گفت: حضرت فاطمه معصومه(س) برای زن امروز اسوه‌ تعقل و تدبیر است.

فاطمه نجاتی یزدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: با مطالعه و تدبر در زندگانی حضرت فاطمه معصومه(س) متوجه می‌شویم که تعقل و تدبیر در تمامی امور زندگی ایشان مشهود است که این مساله درس بزرگی را برای زنان و دختران امروز به ارمغان می‌آورد.

وی با بیان این‌که حضرت معصومه(س) بانویی عادل، عابدی کریم، و محدثی باتقوا بود، عنوان کرد: تمام زنان و دختران ما باید این بانو را الگویی مناسب برای زندگی خود قرار دهند و با درس گرفتن از سیره زندگانی ایشان قدم در راه فلاح و رستگاری بگذارند.

این مدرس حوزه در ادامه تصریح کرد: در حدیثی از امام رضا(ع) آمده که ایشان فرموده‌اند «هر کس که حضرت فاطمه معصومه(س) را در قم زیارت کند پاداش او بهشت است» و در جایی دیگر روایتی از امام صادق(ع) ذکر شده است ایشان که فرموده‌اند: «خداوند حرمی دارد در مکه و امیر المومنین(ع) را حرمی است در کوفه و ما را حرمی است در قم و به زودی زنی از اولاد ما در آنجا وفات خواهد کرد».

وی خاطر نشان کرد: شیخ صدوق کتابی در باب کرامات حضرت فاطمه معصومه(س) با عنوان «الفواید الرضویه» به رشته تحریر در آورده که در این کتاب به کرامات و اخلاقیات این حضرت پرداخته است و همگان می‌توانند با مطالعه این کتاب هم با کرامات کریمه اهل‌بیت بیشتر آشنا شوند و هم از روحیات و خلقیات ایشان درس بگیرند.

این استاد حوزه علمیه در ادامه اظهار کرد: دختران امروز باید روابط صمیمی با خواهر و برادر، پاکدامنی، تعقل و تدبر، عابد و کریم بودن و به صورت کلی الگوهای رفتاری حضرت معصومه(س) را سرمشق رفتاری خود قرار دهند و در زندگی خود از این ویژگی‌ها بهره مند شوند.

نجاتی یزدی با اشاره به نقش مهم والدین در تربیت فرزندان و به خصوص دختران اضافه کرد: التفاتات معنوی حضرت فاطمه معصومه(س) نیز بدون هیچ شکی از پدر بزرگوار و مادر گرانقدرشان به ایشان رسیده است که خود این مساله ارزش و اعتبار جایگاه این بانوی والامقام را صدچندان می‌کند.

وی ابراز امیدواری کرد: همه دختران عفیف و پاکدامن کشورمان در هر جایگاه و موقعیتی که قرار دارند با تامل و تدبر در سبک زندگی این بانوی بزرگوار بتوانند در راه تعالی و پیشرفت خود و جامعه بیش ار پیش موفق و سرافراز و سربلند باشند.

انتهای پیام

کد N471633