پوتین خواستار کمک به سربازان اوکراینی برای خروج از محاصره شد

کریدور انسانی

مسکو-ایرنا- ˈولادیمیر پوتینˈ رییس جمهوری روسیه در بیانیه ویژه ای از شبه نظامیان در شرق اوکراین خواست تا کوریدور انسانی برای خروج سربازان در محاصره اوکراین ایجاد کنند.

به گزارش ایرنا، بیانیه پوتین امروز جمعه (هفتم شهریور/29 آگوست) در تارنمای ویژه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه منتشر شد.

در این بیانیه آمده است: بدیهی است شبه نظامیان در جلوگیری از اجرای عملیات نظامی نیروهای اوکراینی که برای ساکنان دونباس (استانهای لوهانسک و دونتسک) مرگبار بوده و تلفات سنگینی را برای غیرنظامیان به جای گذاشته، به موفقیت های جدی دست یافته اند.

پوتین در بیانیه خود، اظهار داشت: بر اثر اقدامات شبه نظامیان، شمار زیادی از نیروهای نظامی اوکراینی شرکت کننده در عملیات نظامی در شرق این کشور به محاصره درآمده اند.

رییس جمهوری روسیه گفت: ˈاز نیروهای شبه نظامی می خواهم برای نیروهای اوکراینی محاصره شده به منظور گریز از تلفات انسانی بی معنی، کریدور انسانی ایجاد شود تا امکان خروج آنها از محدوده جنگی و پیوستن به خانواده های خود و کمک به مجروحان فراهم شود.ˈ

رسانه های روسی از شکست نیروهای اوکراینی در مناطق ایلووایسک و پریازوفسک و محاصره حدود هفت هزار نیروهای دولتی در شهر ایلووایسک توسط شبه نظامیان خبر دادند.

پوتین در ادامه بیانیه خود بر آمادگی کشورش برای ادامه ارسال محموله های کمک های انسانی به ساکنان مناطق شرق اوکراین تاکید کرد.

وی همچنین از مقامات ˈکی یفˈ خواستار توقف فوری اقدامات نظامی و برقراری آتش بس در شرق این کشور و آغاز مذاکرات با نمایندگان این مناطق به منظور حل و فصل مسایل از راههای سیاسی شد.

اروپام*5*391*518**7074**1583
کد N471608