آمریکا جبهه النصره را مسئول ربودن صلح بانان سازمان ملل دانست

النصره,صلح بانان

تهران- ایرنا- خبرگزاری ˈفرانسهˈ اعلام کرد: آمریکا جبهه النصره شاخه سوری گروه تروریستی القاعده با همکاری گروه های مسلح دیگر را مسئول ربودن 43 صلح بان بین المللی وابسته به سازمان ملل در بلندی های اشغال شده جولان در سوریه دانست.

به گزارش روز جمعه خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای خواستار آزادی فوری و بدون قید وشرط صلح بانان سازمان ملل شد.

همچنین شورای امنیت سازمان ملل متحد روز گذشته در بیانیه ای آزادی فوری و بدون پیش شرط صلح بانان این سازمان معروف به کلاه آبی ها را در بلندی های جولان خواستار شد.

در این بیانیه آمده است: 43 صلح بان سازمان ملل در بلندی های جولان به اسارت گروه های تروریستی درآمده و 81صلح بان دیگر نیز در محاصره آن ها به سر می برند.

در این بیانیه تاکید شده است: اعضای شورای امنیت از همه طرف ها می خواهند تا با صلح بان های سازمان ملل در بلندی های جولان در عملیات آزاد سازی همکاری و از امنیت کامل کارکنان آن اطمینان حاصل کنند.

بیانیه مطبوعاتی اعضای شورای امنیت افزایش به کارگیری مواد منفجره توسط عوامل مخالف سوری و دیگر گروه ها در منطقه استقرار صلح بانان سازمان ملل را محکوم و آن را تهدیدی در صلح و امنیت کارکنان سازمان ملل توصیف کرده است.

ˈاستفان دوژاریکˈسخنگوی دبیرکل سازمان ملل نیز در نشست خبری روزانه خود گفت: سازمان ملل نهایت تلاش خود را برای آزاد سازی اسیران و از سرگیری کامل آزادی تردد نیروها در نواحی عملیاتی سازمان ملل به کار می برد.

روز گذشته (پنجشنبه هفتم شهریور/29 آگوست) دفتر سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای اعلام کرد که 43 نفر از نیروهای پاسدار صلح این سازمان روز پنجشنبه در اطراف منطقه القنیطره جولان (جنوب غرب سوریه) به گروگان گرفته شدند.

تروریست ها در ماه های مارس تا مه سال 2013 نیز دوبار دیگر شماری از صلح بانان سازمان ملل متحد بازداشت و بعد از مدتی آنان را آزاد کردند.

رسانام** 1453**7074**1566
کد N471552