دهمین و یازدهمین ماه ریاست روحانی:سفر امیرکویت به تهران، سفر روحانی به ترکیه و دو سفر استانی دیگر

دولت یازدهم,حسن روحانی

دهمین و یازدهمین ماه های ریاست روحانی شامل چند سفر منطقه ای و گسترش مناسبات با همسایگان بود.

به گزارش خبرآنلاين، مهمترين اين سفرها، سفر امير کويت به تهران و نيز سفر حسن روحاني به ترکيه بود. همچنين ايلام و لرستان مقصد چهارمين و پنجمين سفر استاني دولت يازدهم بود.

17 ارديبهشت

چهارمين سفر استاني

حسن روحانی در چارچوب سفرهای استانی دولت یازدهم، استان ایلام را مقصد چهارمین سفر استانی خود قرار داد. وی در این سفر، فاز اول مجتمع پتروشیمی ایلام را افتتاح کرد.

30 اردیبهشت تا اول خرداد

سفر رئیس جمهور به چین

حسن روحانی رییس جمهور ایران به منظور شرکت در چهارمین اجلاس سران سیکا عازم چین شد. در این سفر روسای جمهور دو کشوربر ضرورت گسترش و تعمیق بیش از پیش مناسبات دو جانبه منطقه‌ای و بین‌المللی و ارتقاء سطح همکاری‌های مشترک در زمینه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی تهران - پکن تأکید کردند.

9 خرداد

سفر وزیر خارجه به الجزایر

ظریف در این سفر در نشست مشترک گروه 77 و کشورهای عضو جنبش عدم تعهد  به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس این گروه  شرکت کرد.او همچنین بادبیر کل اتحادیه عرب، وزیر خارجه یمن،صربستان ونخست‌وزیر الجزایر دیدار کرد.

 

11 خرداد

سفر امیر کویت به تهران

شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت در تهران با حسن روحانی دیدار کرد.این دیدار نخستین سفر امیر کویت به تهران پس از سالها بود.

 

19 خرداد           

 

سفر رئیس جمهور به ترکیه

حسن روحانی برای سفری دو روزه به ترکیه رفت. رئیس‌جمهور در کاخ چانکایا مورد استقبال رسمی عبدالله گل رئیس‌جمهور کشور ترکیه قرار گرفت.

 

26 خرداد

سفر معاون اول رئیس جمهور به آمریکای لاتین

این سفر به مناسبت پنجاهمین سالگرد  تاسیس گروه 77 انجام شد و در جریان آن  اسحاق جهانگیری با ریئس جمهور کوبا،شیلی، بولیوی و بان کی مون دیدار کرد.در این روز همچنین ظریف و هیگ وزرای خارجه ایران و انگلیس درباره عراق و روابط دوجانبه  گفت وگو کردند.

 

28 خرداد

پنجمين سفر استاني

حسن روحانی به استان لرستان سفر کرد. وی خطاب به مردم لرستان گفت: «لرستان سرزمین علما، بزرگان، مراجع، اندیشمندان و صاحبنظران بزرگ است.» حسن روحانی در نشست خبری در خرم‌آباد شرکت کرد. وی گفت: دولت تدبیر و امید، قول‌هایی که به مردم می‌دهد بر اساس توانمندی‌هایش است و تکمیل طرح‌های نیمه فعال جزو اولویت‌ها است.

2929

 

 

کد N471134