حضور صدها آمریکایی در کنار داعش در سوریه و عراق

آمریکا اروپا

یک رسانه غربی از حضور 300 آمریکایی در کنار گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) در سوریه و عراق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، واشنگتن تایمز با اشاره به حضور 300 آمریکایی در کنار گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) در سوریه و عراق گزارش داد که واشنگتن نگران بازگشت این نیروها به کشورشان و انجام حملات تروریستی است.

این گزارش که در پی مرگ "داگلاس مک آرتور مک کین" شهروند آمریکایی 33 ساله در سوریه منتشر می شود، درحالیست که پیشتر شمار آمریکایی‌ هایی که به داعش پیوسته‌ بودند تنها 100 نفر عنوان شده بود.

در همین رابطه یکی از مقامات آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، در گفتگو با این رسانه غربی از همکاری چند صد نفر از دارندگان گذرنامه آمریکا با داعش در سوریه و عراق خبر داد.

از سوی دیگر ساندی تایمز اخیرا گزارشی را منتشر کرد که بر مبنای آن سرویس های اطلاعاتی انگلیس و آمریکا توانسته بودند هویت فردی را که گردن خبرنگار آمریکایی را زده بود، شناسایی کنند.

فته شده است این فرد یک شهروند انگلیسی است که برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به سوریه سفر کرده است و لقب او در این گروه تروریستی "جان جهادی" است و نام او عبدالماجد عبدالباری و 23 ساله می باشد. در این خبر عنوان شده است که این فرد خواننده است و برخی از آوازهایش از رادیو بی بی سی نیز پخش شده است.

وی همراه با مادر و پنج عضو دیگر خانواده در غرب لندن و در یک خانه یک میلیون پوندی زندگی می کرده است که از سال گذشته خانواده را ترک کرده و به سوریه رفته است. همچنین گفته شده پدر این فرد مصری و از نزدیکان اسامه بن لادن بوده است.