امیر سرتیپ اسماعیلی خبر داد،

سامانه موشکی تلاش 3 با برد بیش از 200 کیلومتر با موفقیت آزمایش شد

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي ارتش,ارتش جمهوري اسلامي ايران

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران از افزایش نقاط گسترش پدافندی از 3600 نقطه به 5000 نقطه در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر سرتیپ اسماعیلی در جمع بسیجیان شرکت کننده در رزمایش بسیجیان کوی‌های سازمانی قرارگاه پدافند هوایی از رونمایی سامانه موشکی تلاش 3 در 31 شهریور ماه سال جاری خبر داد و گفت: این سامانه با برد بیش از 200 کیلومتر با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته است.

وی همچنین خطاب به بسیجیان حاضر در رزمایش اظهار داشت: شما بسیجیان که بنا به فرمایش مقام معظم کل قوا (مدظله العالی) مظلوم اما مقتدر هستید با سرنگون کردن پهپاد در رزمایش امروز برای پدافند افتخار آفریدید.

امیر اسماعیلی در مورد پهباد مورد استفاده در رزمایش توضیح داد: پهباد پری پلن (بدون نیاز به کنترل از راه دور ) برای اولین بار در این رزمایش مورد استفاده قرار گرفت که با عملیات تاکتیکی موفق توسط بسیجیان شرکت کننده در رزمایش مورد اصابت قرارگرفته و منهدم شد.

رزمایش یک روزه بسیجیان کوی‌های سازمانی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) امروز در سواحل دریای خزر و با هدف مردمی کردن دفاع برگزار شد که مراحل مختلف رزمایش به شرح ذیل به اجرا درآمد:

دیده‌بان‌های سیار به وسیله جت اسکی جهت گشت‌زنی و کشف اهداف حرکت کردند. در ادامه پهپاد صاعقه توسط تیم مستقر در منطقه رزمایش به پرواز در آمد. در پی کشف پهباد توسط دیده‌بان‌های مستقر؛ موضوع به پست فرماندهی منطقه گزارش شد و مرکز فرماندهی و کنترل رادار منطقه دستور انجام اقدام تاکتیکی (درگیری) علیه هدف گزارش شده توسط قایق های تندرو مجهز به موشک دوش پرتاپ استرلا را صادر کرد. این پهباد با اقدام قایق های تندرو از محل رزمایش متواری شد.

پهپاد دوم توسط تیم پهپاد رزمایش به پرواز درآمد که هدف توسط دیده‌بان‌های سیار موتوری منطقه رزمایش کشف و گزارش آن به پست فرماندهی و سپس به مرکز فرماندهی و کنترل رادار ارسال شد. مرکز فرماندهی دستور درگیری مواضع دوش پرتابی استرلا با هدف را صادرکرد که در ادامه پهباد مذکور با پرتاب فلیر موشک‌های دوش پرتاب را فریب داد و هدف به ادوات توپخانه‌ای واگذاری گردید در ادامه توپ‌های 35 م م و 23 م م با هدف درگیر شده و هدف را منهدم کردند.

انتهای پیام

کد N470853