حمایت روسیه از لغو تحریمها علیه ایران

ایران در جهان

وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای اظهار امیدواری کرد که تحریمها علیه جمهوری اسلامی ایران لغو و حق ملت ایران برای برخورداری از چرخه غنی سازی اورانیوم در چارچوب معاهده ان پی تی به رسمیت شناخته شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای اعام کرد: با وجودموانعی که در روند مذاکرات وجود دارد، فرصت تحقق حقوق ملت ایران در غنی سازی کامل اورانیوم  به عنوان یکی از اعضای معاهده "ان پی تی" و همچنین لغو تحریمها علیه تهران فراهم شده است.

در این بیانیه با اشاره به توافقنامه ژنو که در نوامبر سال گذشته منعقد شد، اظهار امیدواری شده است که این توافقنامه شرایط را برای رسیدن به یک توافق دائمی تا نوامبر سال جاری فراهم کند.

وزارت خارجه روسیه همچنین اعلام کرد که مسکو امیدوار است همه طرفهای ذی ربط در مذاکرات هسته ای ایران  اقدامات سیاسی لازم را برای رسیدن به توافق نهایی که موجبات رضایت همه گروهها را جلب و شرایط اعتماد سازی جامعه جهانی را در خصوص برنامه صلح آمیز هسته ای فراهم کند،اتخاذ کند.

در این بیانیه تاکید شده است که تحقق این امر تاثیر مثبتی بر وضعیت موجود در خاورمیانه خواهد گذاشت و کمک فراوانی به ایجاد یک منطقه عاری از سلاحهای کشتار جمعی خواهد کرد.