جنگ 51 روزه/ پیروزی فلسطین،شکست صهیونیست ها

معجزه مقاومت وشادی درغزه/ رزمندگان: انگشت ما روی ماشه شلیک است

مقاومت,پیروزی

غزه - ایرنا - « زمان شکست ها به پایان رسیده و دوره پیروزی ها فرارسیده است» این عبارت معروف « سید حسن نصرالله » دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی او بعد از پایان جنگ 33 روزه سال2006 میلادی اکنون درغزه و در پایان جنگ 51 روزه دوباره طنین انداز شده است.

به گزارش ایرنا، این جمله معروف نه درغزه بلکه در فلسطین اشغالی هم بار دیگر بر سرزبان ها افتاده است ومجری کانال دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی در ابتدای اخبار اصلی این کانال در باره جنگ غزه و نتایج آن گفت: زمان پیروزی های اسراییل به پایان رسیده و انتظارها از ارتش برای پیروزی دیگر جایی ندارد و تحقق آن غیرممکن شده است».

شاید مهمترین ارزیابی در رژیم اشغالگر صهیونیستی در باره جنگ غزه را « یائرگولان» فرمانده منطقه شمالی ارتش صهیونیستی ابراز کرده باشد.

وی تاکید کرد که نبرد احتمالی با حزب الله لبنان اصلا شبیه این جنگ با مقاومت فلسطین در غزه نخواهد بود و شکستی سخت تر و سنگین تر در انتظار ما خواهد بود.

ناظران خاطرنشان می کنند که در نوارغزه دشمن صهیونیستی تسلیم اراده و پایداری مردم و نیروهای مقاومت و سلاح آن شد و بی علت نیست که این رژیم و همپیمانان بین المللی و منطقه ای و لبنانی آن تمام هم و غم خود را بر خلع سلاح مقاومت فلسطین و لبنان گذاشته اند.** امضای توافق آتش بس، اعلام پیروزی فلسطین

ساعت 7 شامگاه سه شنبه گذشته « محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین موافقت گروه های مقاومت را با آتش بس مشروط با دشمن صهیونیستی که برای ورود به آن ثانیه شماری می کرد، اعلام کرد.

ساعتی بعداز اعلام این خبر، رهبران مقاومت فلسطین بویژه جنبش مقاومت اسلامی (حماس) و جنبش جهاد اسلامی، پیروزی مقاومت در مقابل دشمن صهیونیستی وخلق معجزه ای دیگر را به مردم و نیروهای مقاومت تبریک گفتند.

پس از اعلام آتش بس نهایی، صهیونیست ها از مخفیگاه ها و پناهگاه ها خارج شدند و همزمان جشن های مردمی درغزه آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

« اکرم عطاء الله» نویسنده فلسطینی تاکید کرد که مقاومت توانست با پیروزی در جنگ 51 روزه غزه در معادله درگیری با رژیم اشغالگر که از بیش از60 سال قبل تاکنون ادامه دارد، راهبرد نبرد را تغییر دهد.

وی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درغزه، خاطرنشان کرد که مقاومت فلسطین موفق شد مقامات سیاسی و فرماندهان نظامی دشمن صهیونیستی را وادار کند که تسلیم مطالبات برحق ملت فلسطین شوند.

عطاء الله تصریح کرد: مقامات رژیم اشغالگر تا آخرین لحظه و حتی قبل از امضای توافقنامه پیشنهادی مصر تلاش کردند تا مانع پرتاب موشک ها توسط مقاومت به تل آویو و حیفا شوند اما شکست خوردند و از آنجا که مطمئن شدند شانسی در این زمینه ندارد و با ورود به جنگ جدید زمینی هم باید متحمل خسارت هایی بیشتر بویژه هلاکت صدها نظامی دیگر شوند، خود را شتابان به قاهره رساندند.

این کارشناس مسائل سیاسی و راهبردی اظهارداشت: دشمن صهیونیستی در آینده قبل ازهرگونه اقدامی برای نقض توافق آتش بس مجبور است میلیون ها بار به پیامدهای آن بیاندیشد زیرا مقاومت فلسسطین برای ورود به هر جنگ جدید و با شیوه های جدید آماده است.

« مصطی الصواف» تحلیلگر فلسطینی امور سیاسی هم تاکید کرد که ملت فلسطین به فضل نیروی مقاومت و پایداری خود و با دفاعی قهرمانانه در مقابل هجوم همه جانبه دشمن صهیونیستی به یک پیروزی تاریخی دست یافت.

مقاومت فلسطین نه تنها در عرصه سیاسی و میز مذاکره و ایجاد تعدیل های لازم به نفع ملت فلسطین در متن توافقنامه پیشنهادی مصر برای آتش بس به موفقیت های بزرگی دست یافت ، بلکه بعداز شروع جنگ هم بلافاصله ابتکار عمل را در دست گرفت و دشمن صهیونیستی را در عرصه های امنیتی و نظامی با شکستی مهلک مواجه کرد.

الصواف درگفت وگو با خبرنگار ایرنا در غزه اظهارداشت: مقاومت فلسطین موفق شد با استفاده به موقع و بیشمار موشک ها ، میدان جنگ را به داخل فلسطین اشغالی منتقل کند و با شلیک موشک هایی با برد 40 کیلومتر که به بئر السبع در شرق می رسیدند، شروع کرد و درا دامه موشک هایی با برد 160 کیلومتر را وارد عرصه نبرد کرد که تا حیفا در شمال رسیدند.

وی تصریح کرد: قدرت موشکی مقاومت نه تنها در 51 روز جنگ کاهش نیافت بلکه رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که در دو روز آخر جنگ هم بیش از صدها موشک به سراسر فلسطین اشغالی در هر روز اصابت کرده است.

براساس این گزارش ، صبح نخستین روز برقراری آتش بس زندگی عادی به خیابان های غزه بازگشت، مغازه ها فعالیت خود را شروع کردند و روند مراجعت کسانی که مجبور شده بودند به دلیل بمباران های گسترده و پی در پی دشمن صهیونیستی بویژه در حومه شرقی و شمالی غزه خانه های خود را ترک و در محل هایی مانند مدارس زندگی کنند، شروع شد.

براساس نتایج ارزیابی های اولیه تجاوز دشمن صهیونیستی به غزه ، بیش از یک هزارخانه بطورکامل نابوده شده و هزاران خانه نیز خسارت هایی از 20 تا 80 درصد دیده اند و این مشکل ضرورت شروع بازسازی غزه را مورد تاکید قرار می دهد.

رزمندگان شاخه های نظامی جنبش های مقاومت فلسطینی که در شادی مردم غزه سهیم هستند، تاکید کردند که مراقب اوضاع و تحرکات دشمن صهیونیستی هستند و برای هرگونه جنگی در هر لحظه آماده هستند.

رزمندگان مقاومت فلسطین خاطرنشان کردند: اگر ارتش صهیونیستی به میدان جنگ بازگردد ما را در مقابل خود قویتر از گذشته خواهد دید در حالیکه انگشت های ما روی ماشه شلیک قرار دارد.

« ابوعبیده» سخنگوی گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس تاکید کرد که پیروزی ملت بزرگ و مقاومت قهرمان در جنگ 51 روزه غزه ، نقطه تحول در نبردهای با دشمن صهیونیستی و حرکت به سوی پیروزی نهایی است.

خاورم *(1)*387* 1324
کد N470637