حوزه علمیه قم به برکت حضرت معصومه تأسیس شد

حضرت معصومه س

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حضرت فاطمه معصومه(س) را منبع فیض جهان اسلام دانست و گفت: حوزه علمیه قم به برکت حضرت معصومه تأسیس شده است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حضرت فاطمه معصومه(س) را منبع فیض جهان اسلام دانست و گفت: حوزه علمیه قم به برکت حضرت معصومه تأسیس شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد سعیدی در مراسم آغاز دهه کرامت در حرم مطهر، گفت: با ورود حضرت معصومه (س) به قم، این شهر رونق خاصی از لحاظ علمی و معنوی گرفت و زمینه‌ای برای مرکزیت جهان اسلام شد.

وی با بیان اینکه قم به وجود حضرت معصومه (س) با برکت شده است، افزود: نه تنها قم بلکه تمام ایران و جهان تشیع، مدیون حضرت معصومه (س) است و باید همه مردم ایران قدر این نعمت را بدانند و از برکات معنوی و مادی این ذخیره الهی بهره‌مند شوند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) شأن حضرت معصومه (س) را فراتر از گفتار بشری دانست و اظهار کرد: امامان معصوم (ع) جملات بسیاری درباره حضرت معصومه (س) بیان کرده‌اند که در این بیانات جایگاه والای الهی و معنوی آن حضرت شناخته و به شایستگی از قم و ایشان تمجید شده است.

سعیدی با بیان اینکه به برکت حضور حضرت معصومه (س)، قم دارای حوزه علمیه و مرجعیت شیعه شد گفت: همین مسئله قم را به خاستگاه انقلاب تبدیل کرد و امام راحل از قم برخاست و ندای انقلاب را به جهانیان رساند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به هفته دولت اشاره و ابراز امیدواری کرد تا تقارن دهه کرامت و هفته دولت، توانمندی و توفیق همه مدیران و مسئولان را برای خدمت‌رسانی بیشتر کند.

انتهای پیام

کد N470604