در تماس تلفنی با رمضان عبدالله و خالد مشعل؛

ظریف پیروز مقاومت فلسطینی در برابر رژیم صهیونیستی را تبریک گفت

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با رمضان عبدالله و خالد مشعل پیروزی مقاومت را تصدیقی بر ادعای کذب شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی دانست و ابراز امیدواری نمود که این پیروزی مقدمه‌ای برای پیروزی‌های بزرگتر در تحقق اهداف مردم مظلوم فلسطین و احقاق کامل حقوق مردم از جمله رفع اشغال، بازگشت آوارگان، تشکیل دولت مستقل فلسطینی و آزادی قدس شریف باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر ،محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان چهارشنبه شب در تماس تلفنی با رمضان عبدالله شلح دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس با تبریک پیروزی‌های مردم غزه و گروههای مقاومت فلسطینی در برابر رژیم صهیونیستی از ایستادگی  قهرمانانه مردم غزه در مقابله با این تجاوزات ظالمانه تجلیل نمود.

ظریف با اشاره به حملات و تجاوزات 50 روزه رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع غزه، تداوم پیگیری‌های سیاسی و حقوقی و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه در مجامع بین المللی را مورد تاکید قرار داد .

وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس تلفنی، پیروزی مقاومت را تصدیقی بر ادعای کذب شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی دانست و ابراز امیدواری نمود که این پیروزی مقدمه‌ای برای پیروزی‌های بزرگتر در تحقق اهداف مردم مظلوم فلسطین و احقاق کامل حقوق مردم از جمله رفع اشغال، بازگشت آوارگان، تشکیل دولت مستقل فلسطینی و آزادی قدس شریف باشد.

ظریف با اشاره به حجم گسترده خرابی های ناشی از جنایات رژیم صهیونیستی افزود: بدون شک بازسازی غزه کار زیادی می برد و امیدوارم جامعه بین الملل و کشورهای اسلامی در این راه سریعا وارد عمل شوند.

وزیر امور خارجه با تاکید حضور جدی کشورمان در کنار فلسطینیان، آمادگی ایران برای درمان مجروحان حملات رژیم اشغالگر قدس ، ارسال کمک های انسان دوستانه و کمک به بازسازی غزه  را اعلام کرد.

رهبران مقاومت فلسطين نيز در اين گفتگوي تلفني ضمن تشريح آخرين وضعيت غزه و پیروزی های اخیر از تلاش گسترده ديپلماتيك جمهوري اسلامي ايران در حمایت از مردم غزه تقدیر و تاکید نمودند، جمهوری اسلامی ایران نقش عمده ای را در این پیروزی ها داشت.

رهبران مقاومت با تجلیل از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای کاستن از درد و اندوه مردم فلسطین افزودند: بدون حضور ایران در کنار مقاومت، این پیروزی محال بود . خالد مشعل در این مذاکره تلفنی اظهار داشت: دشمنان بدنبال تضعیف مقاومت بودند اما در اثر مقاومت مجبور به پذیرفتن توافق با طرف فلسطینی شدند که این امر پیروزی مردم و مقاومت فلسطین را موجب شد .