برنامه‌های حرم مطهر شاهچراغ (ع) در دهه کرامت

سیاسی

رییس حوزه تولیت آستان احمدی و محمدی (ع) گفت: در راستای معرفی کردن سومین حرم اهل بیت (ع)‌ به عنوان مرکز فعالیت‌های فرهنگی جنوب کشور، 45 برنامه برجسته به مناسبت دهه کرامت در حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، حجت‌الاسلام محسن اسماعیل‌پور در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر به بسترسازی مناسب جهت حضور مردم در نخستین جشنواره فرهنگی و هنری حرم مطهر اشاره کرد و گفت: حضور چشمگیر هنرمندان می‌تواند آغاز قابل قبولی برای راه‌اندازی جشنواره‌های بعدی باشد.

وی از سفر کاروان زیارتی به عنوان یکی از برنامه‌های معنوی و تربیتی دهه کرامت یاد کرد و اظهار کرد: بالغ بر 12 هزار نفر از دورترین نقاط فارس به صورت پیاده از 7 محور تعیین شده به سمت حرم حضرت شاهچراغ (ع) خواهند آمد.

اسماعیل‌پور درباره تجلیل از خادمان برگزیده آستان خاطرنشان کرد: تمامی خادمان سزاوار تقدیر هستند، اما در آیین تجلیل که با حضور 2 هزار نفر برگزار خواهد شد از زحمات برگزیدگان قدردانی می‌شود.

وی از پیاده‌روی نمادین دختران و بانوان شیرازی با نام طاهرین آفتاب خبر داد و گفت: این حرکت نمادین از حرم مطهر ام احمد(ع) آغاز و به آستان شاهچراغ(ع) ختم خواهد شد.

اسماعیل پور اضافه کرد: همزمان با شب بزرگداشت احمدبن موسی (ع) که در دهم شهریور ماه برگزار می شود نمایندگانی به لبنان، عراق، مصر و بحرین فرستاده شده‌اند تا در خصوص ویژگی‌های معنوی احمد بن موسی (ع) سخنرانی کنند.

رئیس حوزه تولیت آستان احمدی و محمدی (ع) همچنین از افتتاح یک شبکه اجتماعی و تربیتی با عنوان سحاب ویژه جوانان و برگزاری 7 کارگاه آموزشی شعر با حضور اساتید در ایام دهه کرامت خبر داد.

انتهای پیام

کد N470417