تلاش نتانیاهو برای پیروز نشان دادن اسرائیل/حماس پاسخ داد

حماس,نتانياهو

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی با تاکید بر اینکه پس از پایان ماموریت در نوار غزه، نیروهای خود را از این منطقه خارج کرده است تا حماس نتواند آنها را مورد حمله قرار دهد مدعی شد که این رژیم در جریان این عملیات دستاورد نظامی و سیاسی بزرگی را محقق کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت شبکه الجزیره، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی عنوان داشت که به جنبش مقاومت اسلامی (حماس) ضربه‌ محکمی وارد شده است و به شروطی که برای آتش بس مطرح کرده بود، دست نیافته است.

وی در یک نشست خبری ادعا کرد که عملیات "صخره سخت" ضربه بزرگی را به حماس وارد کرد و موجب ویران شدن تونل‌ها، سکوهای پرتاب موشک و انبارهای اسلحه شد.

وی تصریح کرد: پس از آنکه به ارتش ابلاغ کردیم که این ماموریت پایان یافته است نیروهای خود را از این منطقه خارج کردیم تا حماس نتواند سربازان ما را هدف حمله قرار دهد. کوچکترین شلیکی به سمت اسرائیل را تحمل نمی‌کنیم و این بار قدرتمندتر پاسخ می‌دهیم.

نتانیاهو همچنین اظهار داشت که جنبش حماس همچنین ضربه سیاسی محکمی را دریافت کرده است که شامل عدم تحقق خواسته های آن برای دستیابی به بندر، فرودگاه و آزاد سازی اسیران و درخواست میانجی‌گری قطر و ترکیه می‌شود.

وی افزود: آتش بس در نوار غزه بدون موافقت شروط حماس صورت گرفته است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اظهار تاکید کرد: عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین باید مشخص کند که در کدام طرف است. می‌خواهد با اسرائیل بجنگد یا با آن صلح کند. من امیدوارم عباس قدرت را در غزه نیز به دست بگیرد، البته مشروط بر اینکه از حمله به اسرائیل در نهادهای بین‌المللی دست بردارد.

از سوی دیگر، موشه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز ضمن تایید اظهارات نتانیاهو گفت: هدف از عملیات این رژیم بازگرداندن آرامش و امنیت به ساکنان اسرائیل است.

وی افزود که این رژیم ناچار بود برای تحقق این هدف ضربات سنگینی را به حماس وارد کند.

این درحالی است که جنبش حماس اظهارات نتانیاهو و وزیر جنگ این رژیم را تلاش برای توجیه شکست و پیروز قلمداد کردن خود دانسته و اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر نابودی موشک‌ها و سکوهای پرتاب موشک را کذب خوانده است.

انتهای پیام

کد N470364