ظریف در تماس با رهبران مقاومت تاکید کرد:

پیگیری سیاسی و حقوقی جنایات رژیم صهیونیستی در مجامع بین المللی

تماس تلفنی,مقاومت فلسطین

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه با بیان این که پیروزی مقاومت، تصدیقی بر ادعای کذب شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی است بر تداوم پیگیری های سیاسی و حقوقی جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه در مجامع بین المللی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف چهارشنبه شب در تماس تلفنی با «رمضان عبدالله شلح» دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و «خالد مشعل» رییس دفتر سیاسی حماس با تبریک پیروزی های مردم غزه و گروههای مقاومت فلسطینی در برابر رژیم صهیونیستی از ایستادگی قهرمانانه مردم غزه در مقابله با این تجاوزات ظالمانه تجلیل کرد.

وزیر امور خارجه ابراز امیدواری کرد که این پیروزی مقدمه ای برای پیروزی های بزرگتر در تحقق اهداف مردم مظلوم فلسطین و احقاق کامل حقوق مردم از جمله رفع اشغال، بازگشت آوارگان، تشکیل دولت مستقل فلسطینی و آزادی قدس شریف باشد.

ظریف با اشاره به حجم گسترده خرابی های ناشی از جنایات 50 روزه رژیم صهیونیستی، افزود: بازسازی غزه به تلاش زیادی نیاز دارد و امیدوارم جامعه بین الملل و کشورهای اسلامی در این راه سریعا وارد عمل شوند.

وی با تاکید بر حضور جدی جمهوری اسلامی ایران در کنار فلسطینیان، آمادگی کشورمان را برای درمان مجروحان حملات رژیم اشغالگر قدس ، ارسال کمک های انسان دوستانه و کمک به بازسازی غزه اعلام کرد.

رهبران مقاومت فلسطین نیز در این گفت و گوی تلفنی با تشریح آخرین وضعیت غزه و پیروزی های اخیر از تلاش گسترده دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم غزه تقدیر و تاکید کردند: جمهوری اسلامی ایران نقش عمده ای را در این پیروزی ها داشت.

رهبران مقاومت با تجلیل از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای کاستن از درد و اندوه مردم فلسطین افزودند: بدون حضور ایران در کنار مقاومت، این پیروزی محال بود .

خالد مشعل در این مذاکره تلفنی اظهار داشت: دشمنان به دنبال تضعیف مقاومت بودند اما در اثر مقاومت مجبور به پذیرفتن توافق با طرف فلسطینی شدند که این امر پیروزی مردم و مقاومت فلسطین را موجب شد .

سیام(1)1429**1581
کد N470301