دیدار هیات عربستانی با مقامات قطر و بحرین

یک هیات عربستانی به ریاست وزیر خارجه این کشور بعد از قطر وارد منامه پایتخت بحرین شد و با مقامات این کشور به بررسی آخرین تحولات منطقه و جهان و اهمیت حفظ ثبات و امنیت منطقه پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت شبکه الجزیره، هیات عربستانی به ریاست سعود فیصل، وزیر خارجه عربستان، و با حضور خالد بن بندر بن عبدالعزیز، رئیس سازمان اطلاعات و محمد بن نایف بن عبدالعزیز، وزیر کشور عربستان روز چهارشنبه بعد از قطر وارد منامه شد و ملک حمد بن عیسی آل خلیفه از این هیات استقبال کرد.

در این دیدار دو طرف به بررسی تحولات و دستاوردهای منطقه و جهان پرداختند.

دو طرف همچنین تاکید کردند که باید ثبات در منطقه حفظ و تداوم داشته باشد و از هرگونه تنش در منطقه ممانعت شود.

پیشتر این هیات عربستانی به قطر سفر کرده بود.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در جریان دیدار با این هیات عربستانی افق‌های روابط دوستانه میان دو کشور و راه‌های حمایت از آن و همچنین روند اقدام مشترک کشورهای حوزه خلیج فارس را مور بررسی قرار داد.

مسئولان همچنین در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات در منطقه و جهان بحث و مذاکره کردند.

این سفر در چارچوب تلاش‌هایی برای پر کردن شکاف میان دو کشور صورت گرفته و پیامی آشکار مبنی بر تمایل ریاض به اصلاح اوضاع در سایه تحولات منطقه‌ای است.

وی همچنین افزود که هیات عربستانی پیام‌هایی را از سوی ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان برای مقامات قطر، بحرین و امارات به همراه دارد.

از دیگر مسائل مهمی که این سفر با هدف بررسی آن صورت گرفته است، دیدگاه‌های کشورهای حوزه خلیج فارس در خصوص مسائل مربوط به کشورهای سوریه، مصر، یمن و لبنان است.

انتهای پیام

کد N470295