نواز شریف: تسلیم نمی‌شوم

پاكستان

نخست وزیر پاکستان تاکید کرد: تسلیم معترضانی که استعفای وی را مطالبه می‌کنند نشده و از مسیر خود خارج نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نواز شریف، نخست وزیر پاکستان در نخستین سخنرانی مهم خود از زمان بالا گرفتن بحران اعتراضات در پاکستان در هفته پیش این اعتراضات را به چالش کشید.

وی به پارلمان گفت دولتش توسط تظاهراتی که به رهبری عمران خان و طاهر القدری، دو چهره مخالف دولت پاکستان رهبری می‌شوند از مسیر خود خارج نخواهد شد.

این در حالی است که از 15 اوت اکنون هزاران تن از هواداران عمران خان و طاهرالقدری در اقدامی اعتراضی اقدام به برپایی اردو در نزدیکی پارلمان پاکستان کرده ومدعی هستند انتخابات پارلمانی سال گذشته با تقلب همراه بوده و خواهان استعفای دولت نواز شریف هستند.

اما نواز شریف به قانونگذاران پاکستانی گفت: دولت حزب وی موسوم به حزب مسلم لیگ نواز پاکستان به راه خود ادامه خواهد داد.

وی خاطرنشان ساخت: قرار نیست این گونه اتفاقات ما را از مسیر خود منحرف کند. راه رسیدن به برتری قانون اساسی و قانون در پاکستان با قاطعیت کامل ادامه خواهد یافت و اگر خدا بخواهد خللی در این راه به وجود نخواهد آمد.

شریف گفت: طرح تقویت اقتصاد رکود زده پاکستان از طریق توسعه همه جانبه و پروژه‌های زیرساختی که یکی از برنامه‌های اصلی مانیفست حزب مسلم لیگ نواز است ادامه خواهد یافت.

این در حالی است که دولت پاکستان اقدام به ایجاد یک کمیته پارلمانی به منظور بررسی اصلاحات انتخاباتی کرده و نواز شریف از حزب تحریک انصاف پاکستان متعلق به عمران خان خواسته تا از این کمیته حمایت کند.

وی خاطرنشان ساخت: ما به فکر نسل‌های آینده بوده و می‌خواهیم در همین حوزه‌ها اصلاحات انجام داده و راه‌هایی بیابیم تا از طریق آن‌ها کشورمان را به پیش ببریم.

انتهای پیام

کد N469661