بازگشت معترضین به خیابان های میسوری/پلیس قاتل را بازداشت کنید

آمریکا اروپا

مردم منطقه سنت لوئیز شهر فرگوسن ایالت میسوری شب گذشته بار دیگر در اعتراض به کشته شدن یک نوجوان سیاه پوست بدست پلیس دست به تظاهرات زده و خواستار بازداشت قاتل وی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، تظاهرات مردم میسوری در اعتراض به آزاد بودن قاتل نوجوان سیاه پوست تا بعد از نیمه شب نیز ادامه داشت.

البته جمعیت حاضر در تظاهرات شب گذشته منطقه سنت لوئیز به مراتب کمتر از افرادی بودند که در هفته گذشته در اعتراض به این جریان در خیایان ها حضور داشتند.

تظاهرات شب گذشته در حالی برگزار شد که از ابتدای هفته جاری اعلام شد اعتراضات فرگوسن پایان یافته است.

شهر فرگوسن در ایالت میسوری از یکشنبه شب 19 مرداد ماه ناآرام شده که دلیل آن کشته شدن یک نوجوان در بخش سنت لوئیز منطقه فرگوسن میسوری بود. عصبانیت مردم میسوری پس از آن افزایش یافت که اعلام شد پلیسی که اقدام به قتل بی دلیل این نوجوان کرده چند روز قبل از وقوع قتل، نشان افتخار دریافت کرده بود. بر اساس این گزارش، دست کم 6 بار به سوی "مایک براون" شلیک شده که در دو مورد به سمت سر وی نشانه گیری شده است.

شدت اعتراضات به حدی رسید که فرماندار میسوری مجبور به کمک گرفتن از گارد ملی آمریکا شد. این اعتراضات تا تاریخ 31 مرداد ادامه داشت و پس از آن جو حاکم بر فرگوسن رفته رفته آرام شد.