نخست وزیر مالزی: جنایات داعش غیرقابل بخشش است

داعش

کوالالامپور- ایرنا - نخست وزیر مالزی روز چهارشنبه کشتار شیعیان، اهل سنت و مسیحیان توسط گروه تروریستی و تکفیری داعش در عراق و سوریه را غیرقابل بخشش دانست و آن محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، ˈنجیب تون رزاقˈ نخست وزیر مالزی در بیانیه ای تاکید کرد جنایات گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق غیر قابل چشم پوشی و اغماض است.

وی جنایات داعش در کشتار مردم عراق و سوریه را به شدت محکوم کرد و گفت چنین اقداماتی بر خلاف آموزه های صلح آمیز اسلام است.

نخست وزیر مالزی تصریح کرد مسلمانان سراسر جهان با دیدن این اعمال گروه های شبه نظامی در عراق و سوریه وحشت زده اند. گزارش اعدام های دسته جمعی، کشتار غیرنظامیان و خشونت ها ما را وحشت زده کرده است.

وی گفت که این گروه تروریستی ایمان را برای پوشش جنایات خود مورد سوء استفاده قرار داده است.

نجیب تون رزاق در این بیانیه ˈاقدامات شبه نظامیان داعشˈ را ˈمقابله با ایمان، فرهنگ و انسانیتˈ دانست و تاکید کرد این گروه تروریستی ˈمقابل تعالیم پیامبر اسلام (ص) که بر پایه صلح و اعتدال استوار است قرار گرفته استˈ.

وی تاکید کرد که مالزی اسلام این گروه تروریستی را که غیرنظامیان بی گناه اهل سنت، شیعه و یا مسیحی را مقابل لوله تفنگ قرار می دهد به رسمیت نمی شناسد.

این بیانیه نجیب در حالی منتشر می شود که وی تیر ماه امسال در سخنانی عجیب گفت که شجاعت اعضای حزب حاکم ˈآمنوˈ باید شبیه گروه تروریستی داعش باشد.

وی گفت که حزب آمنو برای بقاء باید شجاعت را از گروه داعش یاد بگیرد.

برخی گزارش ها حکایت از حضور 30 تا 50 شهروند مالزیایی در گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه دارد و تاکنون کشته شدن سه تبعه این کشور در عراق و سوریه تایید شده است.

آساق**1611
کد N469526