اوکراین از ناتو تقاضای کمک کرد

اوکراین,ناتو

تهران – ایرنا- در آستانه برگزاری نشست سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در ولز انگلیس ، نخست وزیر اوکراین از این سازمان تقاضای کمک کرد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری فرانسه از ˈکی یفˈ، ˈآرسنی یاتسنیوکˈ نخست وزیر اوکراین اعلام کرد که از ناتو انتظار دارد ˈتصمیم های مهمیˈ را برای ˈ کمک های عملیˈ به کی یف اتخاذ کند.

در حالی که قرار است نشست ناتو 4 سپتامبر ( 13 شهریور ماه) در شهر ولز برگزار شود، یاتسنیوک اعلام کرد: ما باید امروز برنامه سالانه اوکراین- ناتو را تصویب کنیم. از شرکای غربی خود و ناتو انتظار داریم در جریان نشست این سازمان، کمک های عملی و تصمیم گیری های مهم به نفع اوکراین داشته باشند.

وی در شورای وزرا اعلام کرد: ما به کمک نیاز داریم.

برکناری ˈویکتور یانوکوویچˈ رییس جمهوری سابق اوکراین به دلیل امضا نکردن توافق تجاری با اتحادیه اروپا و روی کار آمدن دولتی جدید در کی یف، بخش های شرقی این کشور را که بیشتر ساکنان آن روس زبان هستند، به صحنه درگیری و ناآرامی تبدیل کرد.

دولت اوکراین روز 22 آوریل 2014 (دوم اردیبهشت) دستور عملیات ˈضد تروریستیˈ را برای مبارزه با جدایی طلبان هوادار روسیه صادر کرد، عملیاتی که تاکنون قربانیان قابل توجهی در میان دو طرف درگیر و غیر نظامیان داشته است.

اروپام ** 9053 **1561** 1583
کد N469475