با اشاره به تذکراتی درباره عدم رعایت زمان ایراد نطق؛

ابوترابی‌فرد: بنای ما بر قطع میکروفن نیست

مجلس شوراي اسلامي

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی تذکرات در خصوص عدم رعایت زمان ایراد نطق و رعایت نکردن عدالت توسط هیات رییسه مجلس، اظهار کرد: بنای ما بر قطع میکروفن نیست، دوستان خودشان رعایت کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد باقری بناب در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک به مناسبت هفته دولت، در تذکری به هیات رییسه مجلس گفت: مواظب باشید حق‌الناس را رعایت کنید. برخی سخنرانان سه دقیقه اضافه صحبت می‌کنند اما با توجه به نزدیک بودن سلایق سیاسی آنها به هیات رییسه تذکر جدی به آنها داده نمی‌شود.

وی همچنین در تذکری به برخی نمایندگان اظهار کرد: تقوای الهی را رعایت کرده و از این تریبون شان مجلس را رعایت کنید؛ چرا که اینگونه صحبت کردن در شان مجلس نیست و متولی امامزاده خود باید شان امامزاده را نگه دارد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه در تذکری به وزیر نیرو اظهار کرد: اکثر شهرستان‌های بناب و خود شهر بناب آب ندارند، به فریاد روستاییان برسید.

باقری همچنین به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص پایین بودن قیمت محصولات کشاورزی تذکر داد و افزود: اکثر کشاورزان برداشت محصولات خود را رها کرده چرا که برای آنها صرف اقتصادی ندارد و دولت تدبیر و امید باید تدبیری اساسی در این رابطه داشته باشد.

نماینده مردم بناب در مجلس همچنین نسبت به تبدیل برخی روستاهای حوزه انتخابیه خود به شهر نیز به وزیر کشور تذکر داد.

وی در پایان خطاب به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در احداث کمربندی شرقی بناب که به دلیل نبود آن در سال گذشته 10 تن کشته و 100 نفر مجروح شدند تذکر داد.

به گزارش ایسنا، ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه را بر عهده داشت، در خصوص تذکر برخی نمایندگان به هیات رییسه، گفت: نگاه، نگاهی برابر است و به همه دوستان نیز تذکر داده می‌شود که وقت‌شان تمام است اما خواهش ما این است که دوستان خودشان رعایت کنند چرا که بنای ما بر قطع میکروفن نیست.

وی افزود: نگاه هیات رییسه به همه نمایندگان نگاهی برابر است و قانون این است که در محدوده زمانی مشخص نطق ایراد شود.

انتهای پیام

کد N469168