سازمان همکاری اسلامی در تدارک برگزاری نشستی درباره داعش

داعش

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی اعلام کرد که کمیته اجرایی این سازمان نشستی را در خصوص اوضاع عراق و خطر داعش بر اسلام و منطقه برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه عربستانی عکاظ، ایاد مدنی، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در گفت‌وگویی مطبوعاتی پس از دیدار با سامح شکری، وزیر خارجه مصر تاکید کرد: گروه "دولت اسلامی" (داعش) خطری برای اسلام است و به اسلام توهین می‌کند و در هیچ کدام از اقدامات و برخوردهای خود مطابق دین و ارزش‌های آن عمل نمی‌کند.

وی گفت: ما برای برگزاری نشستی در خصوص مساله و خطر داعش بر عراق، اسلام و تاثیر منفی آن بر منطقه مشورت‌ها و گفت‌وگوهایی در قاهره داشتیم و این نشست به طور ویژه در خصوص اوضاع عراق خواهد بود.

مدنی اظهار داشت: سفر من به مصر به خاطر گفت‌وگو در خصوص نشست کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی در خصوص اوضاع عراق و خطر داعش است که پیشنهاد داده شده در نهم سپتامبر در جده و در مقر این سازمان برگزار شود.

وی اظهار داشت: گفت‌وگوهایی نیز با اتحادیه عرب در خصوص هماهنگی برای برگزاری این نشست داشته‌ایم و اتحادیه عرب نیز احتمالا نشستی را در روزهای هفتم و هشتم سپتامبر برگزار خواهد کرد.

مدنی همچنین به اهمیت دیدار خود با عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر اشاره کرد و گفت: این فرصتی است تا با دیدگاه و افکار سیسی در خصوص مسائل سازمان همکاری اسلامی و نقش مصر و تلاش‌های این کشور برای حل مسائل جهان عرب و اسلام آشنا شوم.

انتهای پیام

کد N469107