نقوی حسینی: ایران هیچ دخالتی از لحاظ نظامی در مقاومت غزه نداشت

مجلس شوراي اسلامي,غزه

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که رژیم صهیونیستی نمی‌تواند دیگر اهداف تجاوزگرایانه خود را دنبال کند، گفت: جنگ‌های اخیر نشان می‌دهد که دیگر مقاومت اجازه نخواهد داد رژیم صهیونیستی به هدف‌های خود دست پیدا کند.

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارزیابی خود از اعلام آتش بس دائمی در غزه گفت: رژیم صهیونیستی با اهداف تجاوزگرایانه‌ای که دارد و این اهداف را پنهان نمی‌کند سعی می‌کند تا سرزمین مردم فلسطین را اشغال کرده یا آنها را در تحریم و محدودیت محاصره قرار دهد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: رژیم صهیونیستی به خاطر همین اهدافش است که هر از چندگاهی سیاست تجاوزگری خود را عملیاتی می‌کند اما خوشبختانه با محور مقاومت در مقابل این جنایت‌ها در دهه‌های اخیر بر خلاف گذشته نمی‌تواند نتیجه بگیرد و هر بار با شکست روبرو می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: جنگ‌های 33 روزه ، 22 روزه، 8 روزه و 51 روزه نشان دهنده‌ی این است که دیگر مقاومت اجازه نمی‌دهد رژیم صهیونیستی به هدف‌های تجاوزگرایانه خود دست پیدا کند.

وی با بیان اینکه امیدواریم این رژیم اشغالگر و حامیان‌ آنها از این شکست‌ها درس بگیرند گفت: رژیم صهیونیستی باید بداند بدون نظر سنجی و آراء مردم سرزمین اشغالی، نمی‌تواند در آنجا حکومت کند و اهداف خود را دنبال نماید، بنابراین باید به خواسته‌ی ملت فلسطین تن دهد.

نقوی حسینی با اشاره به حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم غزه گفت: قطعا جمهوری اسلامی ایران همه جانبه از محور مقاومت حمایت می‌کنند و پیروز اصلی این میدان محسوب می‌شود چرا که حتی روزنامه‌های حامیان صهیونیست‌ها پس از اعلام آتش بس تیتر زدند که آتش بس یعنی پیروزی ایران و شکست رژیم صهیونیستی.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد:‌البته ما هیچگونه دخالتی به لحاظ نظامی دراین مقاومت نداشتیم اماهمه جانبه از مقاومت حمایت کرده و می‌کنیم، علی رغم این که حتی اجازه ندادند ما کمک‌های بهداشتی و درمانی را به مردم در محاصره برسانیم.

انتهای پیام

کد N469033