روند بازشماری آرای انتخابات افغانستان برای پنجمین بار متوقف شد

آسیا اقیانوسیه

روند بازشماری آرای دور دوم انتخابات به دلیل عدم حضور ناظران تیم اصلاحات و همگرایی در مرکز تفتیش آرا بار دیگر متوقف شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری بخدی، روند بازشماری آرا در تمام چهار مرکز تفتیش متوقف شده و ناظران عبدالله عبدالله نیز در کمیسیون حضور ندارند.

گفته می شود جلسه ای با حضور نماینده دفتر سازمان ملل و نماینده تیم تحول و تداوم در کمیسیون انتخابات برای چگونگی از سرگیری روند بازشماری آرا برگزار شده و این افراد در حال مذاکره هستند.

در همین حال فضل احمد معنوی عضو تیم فنی ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله در گفتگو با خبرگزاری بخدی تایید کرد که ناظران این تیم در کمیسیون حضور نیافته اند.

وی گفت که خواسته این تیم یعنی ابطال آرا از سوی سازمان ملل و کمیسیون انتخابات پذیرفته نشده است و به همین دلیل ناظران تیم اصلاحات و همگرایی از این روند کنار کشیده اند.

به گفته معنوی، اعضای ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله هم اکنون در جلسه ای در حال مذاکره برای تصمیم گیری آتی هستند.

روند تفتیش آرا امروز چهارشنبه پس از آن متوقف شد که تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله روز گذشته هشدار داد در صورتیکه مطالبات این تیم در لایحه ابطال آرا در نظر گرفته نشود روند تحریم می شود.

در همین حال یک عضو ستاد انتخاباتی اشرف غنی احمد زی در نشست خبری در کمیسیون انتخابات گفت که سازمان ملل باید طبق معیار هایی که از پیش تصویب شده عمل کند.

حلیم فدایی عضو ستاد انتخاباتی تیم اشرف غنی با اشاره به برگزاری جلسه ای در کمیسیون انتخابات برای گفتگو درباره روند ازسرگیری روند تفتیش آرا گفت که سازمان ملل باید بی طرفی خود را حفظ کند.