ظریف به مهر خبر داد:

دیدار دو جانبه ایران و آمریکا در هفته آینده/ تشریح دستور کار مذاکرات با اشتون در بروکسل

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه درخواست مذاکره در بروکسل از سوی کاترین اشتون بوده است، اعلام کرد: توقع ندارم در این دیدار دو جانبه وارد مسائل محتوایی شویم.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه سفر به عراق در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره دیدار هفته آینده با کاترین اشتون در بروکسل با تاکید بر این امر که این دیدار به درخواست خانم اشتون صورت می گیرد، بیان کرد: برداشت من این است که هدف این دیدار تنظیم مابقی مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 است.

وی ادامه داد: اینکه برنامه ریزی چگونه باشد؛ من توقع ندارم که در این دیدار دو جانبه با خانم اشتون خیلی وارد مسائل محتوایی شویم.

ظریف گفت: دوستان ما (اعضای تیم مذاکره‌کننده) در حال مذاکرات دو جانبه و محتوایی با کشورهای 1+5 هستند و بنده نیز در آینده نزدیک با روسیه و چین در سطح وزرا دیدار خواهم داشت و موضوعات را پیگیری می کنیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشور تاکید کرد: فعلا کارها را انجام می دهیم تا زمان اجلاس سازمان ملل در نیویورک که در حاشیه مجمع عمومی نشست ایران و 1+5 در سطح وزرای خارجه برگزار می شود و همینطور نیز اجلاس های دو جانبه و چند جانبه خواهیم داشت.

وزیر امور خارجه کشورمان درباره دیدار دو جانبه با آمریکا قبل از نشست رسمی ایران و 1+5 در هفته های آینده گفت: من دیداری با آمریکا ندارم اما سایر اعضای تیم، دیدارهای دو جانبه ای را دارند که آمریکا نیز در این دیدارها خواهد بود.