آمریکا به دنبال اطلاعات بیشتر از داعش در سوریه است

ارتش آمریکا برای مقابله با گسترش اقدامات داعش در عراق و سوریه، دست به جمع‌آوری اطلاعات و ماموریت‌های شناسایی در سوریه زده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سی بی اس، آغاز ماموریت شناسایی و جمع‌آوری اطلاعات از داعش در سوریه که از اوایل روز سه شنبه آغاز شده، گامی مهم در انجام حملات هوایی علیه مواضع داعش محسوب می‌شود.

یکی از مقام‌های ارشد وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفت، یکی از اهداف اصلی ما در این ماموریت تعیین این مساله است که چگونه داعش نیروهایش را کنترل و فرماندهی می‌کند. رهبران ارشد این گروه تروریستی چه کسانی هستند و چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند؟

سوریه اما هشدار داده که آمریکا نباید بر فراز قلمرو این کشور دست به پروازهای شناسایی بزند و نیروی هوایی سوریه برای مقابله با دشمن اصلی دمشق، که رژیم صهیونیستی است آموزش دیده و تهدیدی برای بخشی از کشور که آمریکا قصد انجام پروازهای شناسایی دارد محسوب نمی‌شود.

حملات هوایی آمریکا برای متوقف کردن داعش در عراق موفقیت آمیز بوده اما برای دستیابی به موفقیت اصلی نیازمند شناسایی اهداف و پایگاه‌های این تروریست‌ها در مرز سوریه است.

البته هنوز مشخص نیست که آیا باراک اوباما، رئیس جمهوری‌ آمریکا درباره انجام حملات هوایی علیه مواضع داعش در سوریه تصمیم گیری می‌کند یا خیر.

انتهای پیام

کد N468462