تاکید تشکیلات خودگردان فلسطین بر لزوم احترام به آتش‌بس در غزه

سیاسی

تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای ضمن تاکید بر لزوم احترام به توافق آتش بس صورت گرفته میان فلسطین و اسرائیل در نوار غزه، خواهان ادامه اقدامات فلسطینی‌ها علیه شهرک‌سازی و اشغال‌گری‌های اسرائیل شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری الشرق الاوسط مصر، تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای پس از نشست رهبران فلسطینی به ریاست محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان در رام الله بر لزوم احترام به توافق آتش بس در نوار غزه تاکید و اعلام کرد: به شهادت رسیدن بیش از 2000 فلسطینی و زخمی شدن بیش از 10 هزار تن دیگر انگیزه قوی برای سرعت بخشیدن به روند بازسازی در نوار غزه است که تلاش فوق العاده تمامی نهادها و هیات‌های بین‌المللی و عربی ذی‌ربط را می‌طلبد.

تشکیلات خودگردان فلسطین ابراز امیدواری کرد که درس‌ها و نتایج حملات رژیم صهیونیستی انگیزه مهمی برای وحدت موضع فلسطین و تقویت نقش دولت تکنوکرات شود.

در این بیانیه بر لزوم تلاش برای اجرای یک طرح ملی فلسطینی که موجب پایان دادن به اشغالگری‌های اسرائیل و پایبندی جامعه جهانی و شورای امنیت به مسئولیت‌هایشان در این راستا براساس جدول زمانی مشخص تاکید شده است.

همچنین محمود عباس بر لزوم توافق کشورهای عربی و جامعه جهانی با این طرح طی مرحله آتی و به خاطر تضمین پایبندی به آن برای تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای 1967 و به پایتختی قدس تاکید کرد.

تشکیلات خودگردان از مردم فلسطین خواست تا وحدت و یکپارچگی خود را حفظ کرد و به تلاش‌های مردمی علیه شهرک سازی‌ها و اشغالگری‌های اسرائیل ادامه دهند.

در بیانیه تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین بر لزوم ادامه تلاش‌ها برای آزادی اسیران فلسطینی به ویژه اسیرانی که طی جنگ اخیر اسرائیل علیه نوار غزه بازداشت شده‌اند، تاکید شده است.

انتهای پیام

کد N468411