تهدید داعش به بریدن سرنظامیان ربوده شده لبنانی/ وزارت کشورلبنان:جدی نیست

داعش,وزارت کشور

بیروت – ایرنا – گروه های ترویستی تکفیری از جمله داعش که مدت 24 روز است حدود 36 نیروی ارتش و امنیتی لبنان را از منطقه عرسال این کشور ربوده و به گروگان گرفته اند، تهدید کرده اند که از امروز کشتن این نیروها را شروع وهر 3 روز یک تن را سر می برند.

به گزارش ایرنا ، ناظران معتقدند که این تصمیم وحشتناک گروه های تروریستی تکفیری درحالی اتخاذ شده است که تمام ترفند های آنها از جمله انتشارفیلم های درخواست نظامیان ربوده شده لبنانی بویژه خروج حزب الله از سوریه و شورش مردم علیه آن نتیجه نداشت و این اقدام تنها به تقویت مواضع و رویکردهای حزب الله و منسجم تر شدن مردم و همه گروه های سیاسی لبنان درمقابله با آنها منجر شده است.** عکس ها متعلق به «زیادعمر»و« حسین عمار» دو نظامی لبنانی هستند که گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره آنها را ربوده، به گروگان گرفته و تهدید به قتل کرده اند.

کارشناسان لبنانی تاکید کردند که نظامیان و نیروهای امنیتی لبنانی به شکنجه و بریدن سر تهدید و مجبور به بیان این درخواست ها شده اند و گرنه اگر آنها داوطلبانه تصمیم به همراهی با تروریست های تکفیری داشتند چرا اکنون که به خواسته های خود نرسیده اند، درصدد کشتن این نظامیان هستند.

روزنامه لبنانی الاخبار در شماره امروز(چهارشنبه) خود خاطرنشان کرد که وزارت کشور لبنان تحقق مطالبات گروه های تروریستی تکفیری را غیرعملی و نشدنی خوانده است و منابع رسمی لبنانی هم تاکید کرده اند که اگر دولت کوتاه بیاید و به این درخواست ها پاسخ مثبت دهد ، راه برای شروع این گونه اقدامات و گروگان گیری توسط باندهای تروریستی و تبهکاری به منظور دستیابی به مطالبات خود باز می شود.

الاخباربا بیان اینکه چشم انداز مذاکرات با تروریست های تکفیری بویژه بعداز عقب نشینی هیات علمای مسلمان روشن نیست ، خاطرنشان کرد که برخی از اعضای این هیات از موضع شخصی همچنان سرگرم برقراری ارتباط با داعش و جبهه النصره به بهانه مذاکره برای آزادی نظامیان ربوده شده هستند.** مطالبات داعش

منابع آگاه گفته اند که گروه تروریستی تکفیری داعش در ازای آزاد کردن یک نظامی و یا نیروی امنیتی ربوده شده لبنانی خواستار آزادی 10 تروریست تکفیری شده است که اکنون در زندان رومیه لبنان بسر می برند.

الاخبار نوشت که وزارت کشور لبنان اعلام کرده از کانال های مطمئن دریافته است، بیانیه صادر شده داعش مبنی بر شروع کشتن نظامیان ربوده شده صحیح نیست و آنها درعملی کردن این تهدید جدی نیستند.

این روزنامه لبنانی به نقل از مسئولان امنیتی هم افزود: عناصر مسلح موجود در بلندی های شهرک عرسال می دانند که پیامد هرگونه اقدام آنها چه نتایجی بویژه درخصوص پناهجویان سوری در لبنان بدنبال دارد.

الاخبار خاطرنشان کرد: در مقابل برخی منابع که این پرونده را پیگیری می کنند ، معتقدند با توجه به رفتارهای غیرمنطقی گروه های تروریستی تکفیری بویژه داعش که درسوریه و عراق شاهد بوده ایم باید تهدیدهای خطرناک آنها را جدی گرفت.

این روزنامه لبنانی به نقل از منابع مرتبط با گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره هم نوشت که این گروه از رکود مذاکرات و بی تحرکی دولت لبنان و مخالفت با مبادله نظامیان ربوده شده با زندانیان رومیه خسته و عصبانی شده و ممکن است بزودی دست به اقداماتی خطرناک بزند.

الاخبار خاطرنشان کرد:اینها در حالی است که ژنرال« عباس ابراهیم» فرمانده نیروهای امنیت عمومی لبنان مسئولیت مذاکره با طرف های ترکیه ای و قطری را براساس دستور رسمی دولت برعهده گرفته و از سوی دیگر ضروری است تا با دولت سوریه هم در این زمینه وارد گفت وگو شود.

منابع آگاه گفته اند که ربایندگان نظامیان و نیروهای امنیتی لبنان خواستار آزادی 1500 عنصر تروریستی تکفیری نزد ارتش سوریه و40 زندانی عرب و لبنانی موجود در زندان های لبنان بوِیژه رومیه شده اند.

الاخبار خاطرنشان کرد که طرف سوری اعلام کرده است در مقابل آزادی این زندانیان ، گروه های مسلح باید اسیران و ربوده شدگان سوری را رها کنند و طرف مذاکره کننده دولت لبنان باشد اما منابعی در وزارت کشور لبنان این اطلاعات را ناصحیح خوانده و گفته اند که ژنرال ابراهیم تاکنون چنین نامه ای را از دمشق دریافت نکرده است.** ابومجاهد لبنانی عامل انتحاری جنایت تروریستی بغداد

این روزنامه لبنانی همچنین نوشت که داعش با صدور بیانیه ای اعلام کرده عامل عملیات انتحاری اخیر درعراق، « هشام الجاج» معروف به ابو مجاهد از شهروندان لبنانی و اهالی شهر طرابلس بوده است.

ابومجاهد صبح دیروز خود را با خودروی بمب گذاری شده با 300 کیلوگرم مواد منفجره در بغداد منفجر کرد.

خاورم ** 1324
کد N468317