لاریجانی:

امروز ندای حق طلبانه "خون بر شمشیر پیروز است" در جهان اسلام طنین انداز شد

مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز ندای حق طلبانه "خون بر شمشیر پیروز است" در جهان اسلام با پیروزی ملت فلسطین طنین انداز شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی روز چهارشنبه گفت: امروز روز بزرگی است، روزی است که ندای حق طلبانه خون بر شمشیر پیروز است، در جهان اسلام طنین انداز شد، روزی که ملت فلسطین نشان دادند با اتکا به خداوند و مقاومت بر قدرت نظامی پوشالی رژیم صهیونیستی پیروز می شوند.

لاریجانی تصریح کرد: پس از دو ماه جنگ افروزی رژیم صهیونیستی و حمایت همه جانبه آمریکا و غرب و سکوت کشورهای عربی روز گذشته مقاومت ملت فلسطین ماجراجویان صهیونیست را به ذلت واداشت. این پیروزی بزرگ را به ملت عزیز فلسطین و همه گروه های مقاومت به خصوص جهاد و حماس صمیمانه تبریک عرض می کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: شما ملت فلسطین، نگین صلابت و استواری مجاهدت هستید، شما با شجاعت وصف ناپذیر از میان لاله های شجاعت درخت سرو استواری را غرس نمودید.

نماینده مردم قم در مجلس تاکید کرد: این قدرت به فضل الهی قدرت نابودی غده سرطانی صهیونیست ها را خواهد داشت.

وی ادامه داد: گرچه در این مبارزه مجاهدانه فلسطین مظلوم بیش از 2 هزار شهید که 800 تن آنان کودک بودند و یا 11 هزار مجروح تقدیم انقلاب فلسطین نمود و رژیم صهیونیستی با درنده خویی بسیاری از منازل مردم را تخریب کرد اما با استواری و مقاومت خود شکستی تاریخی بر رژیم صهیونیستی وارد نمود که تاوان آن را در درون و بیرون سرزمین های اشغالی پرداخت خواهد نمود.

لاریجانی اظهار داشت: امروز ملت ایران سربلند است که در سخت ترین شرایط مظلومیت و غربت ملت عزیز فلسطین با همه امکانات پشتیبان آنان بود. ملت ایران مفتخر است که بار دیگر یاری نمود تا فتح الفتوح مجاهدت نصیب ملت مظلوم فلسطین گردد.

ریاست مجلس افزود: مجلس شورای اسلامی این پیروزی بزرگ را به رهبر عزیز انقلاب و ملت سربلند فلسطین و همه نیروهای مقاومت و ملت انقلابی ایران تبریک عرض می کند و امیدواریم به زودی با بازگشایی معابر غزه امکان مداوای مجروحان و بازسازی غزه فراهم گردد.

لاریجانی در پایان میلاد باسعادت حضرت معصومه (س)و آغاز هفته کرامت که به میلاد امام دلها امام رضا (ع) ختم می شود را به ملت ایران تبریک گفت.

بر اساس این گزارش پس از پایان سخنرانی، نمایندگان با شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا پیروزی مقاومت را تبریک گفتند.