سعید شریعتی:

دولت از راه درست تعامل با مجلس منصرف نخواهد شد

دولت,مجلس شوراي اسلامي,هفته دولت

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: آقای روحانی در کلان قضیه تکلیفشان را با دانشگاه‌ها روشن کرده‌اند و در این راستا انتصاب آقای نجفی نشان می‌دهد که ما در وضعیت دانشگاه‌ها تغییری نخواهیم دید.

سعید شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: جریان استیضاح و عدم رأی نمایندگان مجلس به وزیر علوم باعث نمی‌شود که مجموعه دولت از راه درست تعامل با مجلس منصرف شود.

وی افزود: آقای روحانی متوجه است که تند شدن فضای سیاسی کشور در عرصه نهادهای قانونی و حاکمیتی تجربه‌ای است که ما در دولت دهم داشتیم و طی آن متأسفانه شاهد فشل شدن امور اجرایی بودیم. دولت ناکارآمد آقای احمدی نژاد چاره‌ای نداشت جز این‌که با برهم زدن نظم سیاسی کشور کمی پیرامون خود حاشیه ایجاد کند تا بتواند به حیاتش ادامه دهد. این در حالی است که آقای روحانی مشی اعتدال و تعامل با نهادهای حاکمیت را به خاطر استیضاح یک وزیر برهم نخواهد زد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در عین حال تأکید کرد:‌ البته آرایش نیروها در مجلس و توان نفوذ گروه‌ها و شخصیت‌های موثر در جمع‌آوری آرا به نفع دولت واضح‌تر نشان می‌دهد که آقای روحانی از این به بعد با تدارک بهتری وارد تعامل خواهند شد.

وی صداقت و شفافیت در عمل، وفاداری و تعهد به جامعه دانشگاهی و ملت را از ویژگی‌های فرجی دانا عنوان و اظهار کرد: جوهره آقای فرجی‌دانا از دانشگاه عیار گرفت، بنابراین ایشان در حوزه‌های مختلف کاری خود می‌دانستند که نمی‌توان با روش‌های غلط وارد محیط دانشگاه شد و با این وجود توقع پیشرفت و نشاط علمی، فرهنگی و سیاسی را در محیط دانشگاه‌ها داشت.

شریعتی افزود: اقای فرجی‌دانا طبق وعده‌هایشان اعمالی را انجام دادند که برای دوستان استیضاح کننده مجلس، بازگشت به فضای اصلاحات و دوران پیش از دولت آقای احمدی نژاد متصور شده بود که البته شاید بیراه نبود؛ چرا که اصلاحات از دل دانشگاه‌ها بلند می‌شود و صدای برآمده از دانشگاه آزاد و پر نشاط، صدای اصلاح طلبی خواهد بود و این موضوع برخی نمایندگان را آزار داده بود و به خاطر همین آنها تصمیم گرفتند آقای فرجی‌دانا را به هر ترتیب از سمت وزارت پایین بکشند و با این نگاه صدای اصلاح طلبی در دانشگاه‌ها را کمرنگ کنند.

وی با بیان این‌که من فکر می کنم قطعا" این اشتباه است که با نگاه پادگانی و قالب کردن نگاه امنیتی دانشگاه‌ها را اداره کرد، گفت: آقای روحانی در کلان قضیه تکلیفشان را با دانشگاه‌ها روشن کرده‌اند و در این راستا انتصاب آقای نجفی نشان می‌دهد که ما در وضعیت دانشگاه‌ها تغییری نخواهیم داشت به این دلیل که آقای روحانی عقیده دارند دانشگاه باید آزاد و پرنشاط باشند.

انتهای پیام

کد N468190