پیام تبریک حزب الله لبنان به مردم غزه:

پیروزی بزرگ بر دشمن صهیونیستی به لطف مقاومت محقق شد

آفریقا و خاورمیانه

جنبش حزب الله لبنان در بیانیه ای ضمن تبریک به مردم فلسطین به سبب پیروزی دیگر بر رژیم صهیونیستی تاکید کرد پیروزی اخیر در نتیجه مقاومت و اراده و ایستادگی آن محقق شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه المیادین، حزب الله لبنان در پی پیروزی مقاومت در جنگ 51 روزه غزه بر رژیم صهیونیستی، بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است به ملت فلسطین به خاطر این پیروزی بزرگ تبریک می گوییم، این پیروزی در نتیجه مقاومت و اراده و ایستادگی و ثبات آن به دست آمد.

حزب الله تاکید کرد این پیروزی در چارچوب تحقق بخشی از مطالبات اساسی ملت فلسطین به دست آمد که اگر مقاومت نبود، هرگز محقق نمی شد.

در این بیانیه آمده است : این پیروزی دستاورد دیگری در مسیر مبارزه با دشمن صهیونیستی است و مقدمه ای برای تحقق پیروزی های مهم بیشتری خواهد بود.

حزب الله لبنان از تلاشهایی که برای تحقق این پیروزی انجام شد از جمله بازگشایی گذرگاه های حیاتی برای بازسازی نوار غزه تمجید کرد.

خاطر نشان می شود در پی توافق گروههای مقاومت و رژیم صهیونیستی که با میانجیگری مقامات مصری حاصل شد، آتش بس نامحدود از ساعت 19 سه شنبه 4 شهریور به وقت محلی (20:30 به وقت تهران) در غزه آغاز شد.

اما اعلام این آتش بس سبب شد تا مردم فلسطین به خیابان ها ریخته و به جشن و پایکوبی بپردازند، مردم فلسطین به ویژه در غزه تاکید دارند پذیرش شرایط آتش بس توسط رژیم صهیونیستی پس از گذشت 51 روز از تجاوزات همه جانبه علیه غزه، پیروزی مقاومت محسوب می شود، به ویژه اینکه در این جنگ صهیونیستها هیچ دستاورد قابل ذکری غیر از کشتار زنان و کودکان فلسطینی نداشته اند.