دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین: در جنگ غزه غافلگیر نشدیم

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که فلسطینی‌ها جنگ را شروع نکردند بلکه از خود دفاع کردند و غافلگیر نشدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رمضان عبدالله شلح، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین به دنبال برقراری آتش‌بس در غزه در گفت‌وگو با خبرنگاران تاکید کرد: ما جنگ را آغاز نکردیم بلکه دشمن جنگ را شروع کرد. ما از خود دفاع کردیم ولی غافلگیر نشدیم.

وی تاکید کرد: مقاومت، دشمن و جهان را با میزان آمادگی خود برای وارد شدن به نبرد در این مدت غافلگیر کرد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: برخلاف آنچه اشغالگران ادعا کردند، نیروهای مقاومت گفتند که این جنگ نه تنها علیه حماس بلکه علیه تمام مردم فلسطین است.

شلح گفت: جنگ با حماس جنگ با همه گروه های فلسطینی است و به دشمن اجازه نمی دهیم که یک گروه را جدا کند و با آن بجنگد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با اشاره به پایداری در دو جبهه جنگ میدانی و سیاسی تاکید کرد که مقاومت اسلامی متکی به ستون مستحکم و استواری به نام مردم فلسطین است. وی گفت که از تمام آزادی‌خواهان جهان به خاطر حمایت‌هایشان تشکر می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، شلح از آنچه در 50 روز گذشته از مقاومت و پایداری مردم فلسطین در برابر بمباران های شدید و شبانه‌روزی صهیونیست‌ها به نمایش گذاشته شد، به عنوان معجزه‌ای بزرگ یاد کرد که دشمن اشغالگر را به دره سردرگمی و پریشانی افکند.

وی تاکید کرد: آنچه مردم فلسطین در هفته های گذشته از حماسه، قهرمانی و شجاعت آفریدند مستحق ستایش و افتخار است و به دنبال آن تمام کسانی که رو در روی فلسطین ایستاده اند متوجه شدند قانونی غیر قابل تغییر با خون مردم مظلوم این منطقه نوشته شده که فلسطین فراموش نمی شود.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: پیروزی راهکار نیست بلکه یک فریضه و تکلیف حتمی است.

وی از خبرنگارانی که حملات ناجوانمردانه رژیم صهیونیستی به غزه را به صورت شبانه‌روزی پوشش دادند و صدای مظلومیت مردم فلسطین و پایداری و حماسه مقاومت را به گوش جهانیان رساندند، تقدیر کرد.

رمضان عبدالله با بیان این که اراده و ایمان ملت بزرگ فلسطین دو عنصر تغییر موازنه درجنگ بود، افزود : همه کسانی که به صلح و همزیستی با دشمن دل بسته بودند امروز دانستند که تنها زبان برای تفاهم با دشمن زبان آتش (سلاح) و قدرت است.

وی با اشاره به این که "همه را به بازنگری و انتخاب گزینه مقاومت دعوت می کنیم تا همانند مردم فلسطین حامی مقاومت باشند"، گفت: در عرصه نظامی کاری کردیم که دشمن انتظار آن را نداشت.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان این که "از همان ابتدا پیروزی خود در این نبرد را قطعی می دانستیم"، افزود : این درگیری متوقف شد اما جنگ تمام نشده است و ممکن است به اشکال مختلف ادامه یابد.مقاومت دشمن را وادار کرد که زیر آتش و هم‌زمان با درگیری ها تن به مذاکره دهد.

این مقام برجسته مقاومت فلسطین تلاش برای برطرف کردن مشکلات و تبعات حملات رژیم صهیونیستی به غزه و بازسازی این منطقه را دشوار و مهم دانست و از همه گروه‌های فلسطینی و حامیان مردم مظلوم این منطقه خواست در این مسیر قدم بردارند.

وی با اشاره به خسارات انسانی حملات رژیم صهیونیستی به غزه یاد آور شد: بیش از 600 کودک فلسطینی در این جنگ به شهادت رسیدند و کسی چیزی درباره آن ها نگفت.

انتهای پیام

کد N468067