بروجردی پس از بازدید از نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع: چشم طمع به هیچ کشوری نداریم

تسنیم نوشت:

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید نمایندگان مجلس از نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع در جمع خبرنگاران با اشاره به آیه شریفه «واعدوالهم ماستطعتم من قوه» گفت: انصافا این راهبرد قرآنی به بهترین شکل توسط نیروهای مسلح و وزارت دفاع و همه کسانی که در این عرصه تلاش کرده‌اند، محقق شده است.

وی با بیان اینکه راهبرد نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاعی است، افزود: امروز کشور ما با داشتن پیشرفته‌ترین تسلیحات نظامی چشم طمع به هیچ کشوری ندارد و سیاست خود را بر مبنای صلح و دوستی استوار کرده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی ایران در ردیف کشورهای کاملا پیشرفته در عرصه نظامی قرار دارد و اقدامات انجام شده در این عرصه با مطالعات دقیق علمی و به روز است.

بروجردی با اشاره به مشاهدات خود از نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع، تصریح کرد: جلوه عملیاتی این دستاوردهای دفاعی را می‌توان در رزمایش‌های نیروهای مسلح، به خوبی مشاهده کرد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه صنعت دفاعی کشور تا چه اندازه می‌تواند پاسخگوی تهدیدات باشد، گفت : ما در تجهیزات دفاعی فاصله طولانی از دوران جنگ تحمیلی که در حداقل‌ها دچار مشکل بودیم، پیدا کرده‌ایم که نمونه‌اش همین پهپاد رژیم صهیونیستی بود که توسط سیستم راداری، کشف و سیستم پدافندی ما موفق به انهدام آن شد، این نمونه بارز موفقیت است و هر روز با توجه به پیشرفت‌هایی که صورت می‌گیرد، جمهوری اسلامی ایران به آن نقطه مطلوب نزدیک‌تر می‌شود.

رئیس کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس، ادامه داد: وظیفه ما در مجلس شورای اسلامی آن است که حداکثر حمایت را در این ارتباط انجام دهیم و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حساسیت این کار را دنبال می‌کند.

تعدادی از نمایندگان مجلس با حضور در نمایشگاه جلوه خودباوری و مدیریت جهادی از آخرین دستاوردهای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حوزه‌های موشکی، هوایی، هوافضا، دریایی، جنگ‌افزار، مهمات، الکترونیک، اپتیک، علمی، تحقیقاتی و پژوهشی بازدید و از نزدیک با این دستاوردها آشنا شدند.

 

23503

کد N467704