دیدار نواز شریف با فرمانده ارتش پاکستان در بحبوحه اغتشاشات در اسلام آباد

یک منبع خبری در دولت پاکستان اعلام کرد: نخست وزیر این کشور امروز (سه شنبه) با فرمانده ارتش دیدار کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این دیدار در حالی انجام گرفته که بن بست سیاسی به وجود آمده در اثر اعتراضات گسترده علیه دولت پاکستان همچنان حل نشده باقی مانده است. پاکستان طی ماه جاری میلادی دستخوش اعتراضات مخالفان دولت نوازشریف، نخست وزیر این کشور که بر استعفای وی تاکید دارند بوده است و هزاران تن از این معترضان اقدام به اردوزنی در نزدیکی ساختمان پارلمان کرده‌اند.

یک منبع خبری در دولت پاکستان که نام خود را فاش نساخته گفت: ملاقات میان نواز شریف، نخست وزیر پاکستان و راحیل شریف، فرمانده ارتش این کشور طی امروز در خانه نخست وزیر انجام شده است.

به گفته این منبع خبری راحیل شریف و نواز شریف به بحث درباره وضعیت سیاسی پاکستان و دیگر مسائل پرداخته‌اند. جزییات بیشتری درباره این دیدار مطرح نشده است. معترضان تحت رهبری عمران خان و همچنین طاهر القدری دو چهره مخالف دولت نوازشریف وعده داده‌اند تا زمانی‌که نواز شریف استعفا ندهد پایتخت پاکستان را اشغال خواهند کرد. در حال حاضر هزاران تن از حامیان عمران خان و طاهر القدری در نزدیکی پارلمان در مرکز اسلام‌آباد و در منطقه‌ای موسوم به منطقه قرمز اردو زده‌اند اما اعتراضات آن‌ها عمدتا صلح‌آمیز بوده و نیروهای امنیتی علیه آن‌ها متوسل به زور نشده‌اند. تشدید این اعتراضات و به خشونت کشیده شدن آن‌ها وابستگی مستقیمی به موضع ارتش پاکستان خواهد داشت.

پاکستان تقریبا در نیمی از تاریخ خود تحت حکومت ژنرال‌های ارتش قرار داشته و برخی از مقامات حزب حاکم این کشور عناصری را در ارتش متهم به هماهنگ کردن این اعتراضات برای تضعیف دولت غیرنظامی پاکستان کرده‌اند. با این حال ارتش پاکستان تاکید داشته در سیاست مداخله نمی‌کند و تعداد کمی معتقد هستند که ارتش این بار مجددا قصد کودتا دارد، اما عمدتا این اعتقاد وجود دارد که ارتش قصد دارد با استفاده از اعتراضات نواز شریف را تضعیف کرده و دولت وی را تحت امر خود درآورند.

انتهای پیام

کد N467605