رئیس امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا: داعش برای ضربه به غرب آماده می‌شود

رئیس امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا گفت، به اعتقاد وی گروه داعش که کنترل بخش بزرگی از عراق را در دست گرفته و وحشیانه خبرنگار آمریکایی را به قتل رسانده، در حال انجام عملیاتی برای حمله به غرب است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مایک مک کاوول، رئیس امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با ای بی سی گفت: تمرکز داعش اکنون بر پایه‌گذاری خلافت اسلامی است. اما حتی برای لحظه‌ای خودتان را گول نزنید. آن‌ها درصدد حمله به غرب هستند و به اعتقاد من اکنون در حال انجام عملیات خارجی هستند.

مک کاوول افزود: ما اکنون ده‌ها هزار مبارز خارجی داریم که از سراسر دنیا به این خلافت که در حال پایه‌گذاری است، پیوسته‌اند. خارجیانی شامل صدها آمریکایی با پاسپورت‌های کشورهای غربی و مدارک سفر قانونی که به آن‌ها این امکان را می‌دهد نه تنها وارد اروپا بلکه وارد آمریکا هم شوند.

همچنین جان آلن، ژنرال بازنشسته آمریکایی داعش را یک خطر واضح و مشخص خواند و گفت، نابودی این گروه نیاز به یک راهبرد جامع دارد.

آلن در مصاحبه‌ای با برنامه "دیس ویک" گفت: نابودی این گروه نیازمند اقدامات بیشتری از آنچه که ما اکنون انجام می‌دهیم، است.

آلن افزود: به نظر من بسیار روشن است که ما (آمریکا) نمی‌خواهیم نیروهای نظامی خود را به عراق بازگردانیم اما واقعا ما قابلیت‌های مهمی در جهت استقرار عاملان ویژه در سطح قبیله‌ای در تمام این تشکیلات درگیر مانند قبایل سنی در شمال عراق، ارتش آزادی بخش سوریه و قبایل سنی در سوریه داریم.

آلن در پایان ضمن یکی خواندن هدف آمریکا در از بین بردن داعش با دولت ایران و روسیه اعلام کرد: شاید هدف ما یکی باشد اما مسلما هیچ همکاری بین ما و آن‌ها صورت نخواهد گرفت.

انتهای پیام

کد N467353